Abdikácia z funkcie šéfa Ústavu politických vied SAV nesúvisí s knihou o Leninovi, tvrdí jeho riaditeľ

28.5.2022 (Webnoviny.sk) – Abdikácia Petra Dinuša z funkcie riaditeľa Ústavu politických vied Slovenskej akadémie vied (SAV) nesúvisí s vydaním knihy Petra Vidovana „Lenin a 21. storočie“. Vo svojom stanovisku to dnes uviedol riaditeľ Dinuš.

Podal som ju niekoľko dní predtým, než Denník N vo svojej nenávistnej kampani vytvoril z vydania tejto publikácie kauzu. Kniha vyšla štandardným spôsobom na základe riadnej zmluvy medzi vydavateľstvom SAV VEDA a Ústavom politických vied SAV. Z funkcie riaditeľa Ústavu politických vied SAV som odstúpil na znak nesúhlasu s dlhoročnými politickými tlakmi spojenými s pôsobením Ľuboša Blahu v Slovenskej akadémii vied, ktoré na našom pracovisku vyvolávajú strach a obavy o ďalšiu existenciu Ústavu politických vied SAV a jeho zamestnancov,“ vyhlásil Dinuš.

Ako prvý o odchode Dinuša z funkcie informoval tento týždeň Denník N. Podľa denníka sa Dinuš tak rozhodol po tom, ako vo vydavateľstve SAV vyšla kniha o Leninovi pod pseudonymom, za ktorým sa skrýval poslanec parlamentu Blaha (Smer-SD).

Viac k témam: Kniha, Vydanie kníh
Zdroj: Webnoviny.sk – Abdikácia z funkcie šéfa Ústavu politických vied SAV nesúvisí s knihou o Leninovi, tvrdí jeho riaditeľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *