Úvod Správy Svet Ak nedôjde k odblokovaniu ukrajinských prístavov, mnohé krajiny budú čeliť potravinovej kríze,...

Ak nedôjde k odblokovaniu ukrajinských prístavov, mnohé krajiny budú čeliť potravinovej kríze, varuje Zelenskyj

22.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Rusko z blokovania exportu 22 miliónov ton potravinárskych produktov. Ako referuje spravodajský web CNN, zároveň varoval, že ak nedôjde k odblokovaniu ukrajinských prístavov, mnohé krajiny budú čeliť potravinovej kríze.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Svetové spoločenstvo musí Ukrajine pomôcť odblokovať námorné prístavy, inak bude po energetickej kríze nasledovať potravinová kríza a bude jej čeliť mnoho ďalších krajín,“ povedal Zelenskyj na stretnutí s médiami po sobotňajšom rokovaní s portugalským premiérom Antóniom Costom v Kyjeve.

„Rusko zablokovalo takmer všetky prístavy a všetky, takpovediac, námorné príležitosti na vývoz potravín – nášho obilia, jačmeňa, slnečnice a ďalších. Rusko po energetickej vyvolá aj potravinovú krízu, ak neodblokujeme námorné trasy a nepomôžeme krajinám v Afrike, Európe a Ázii, ktoré potrebujú tieto potravinárske výrobky. Jedným zo spôsobov je vojenské riešenie. Preto sa obraciame na našich partnerov s požiadavkami týkajúcimi sa zbraní,“ dodal Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak nedôjde k odblokovaniu ukrajinských prístavov, mnohé krajiny budú čeliť potravinovej kríze, varuje Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Značky Samsung a by Janatini predstavujú limitovanú edíciu puzdier Floral Fantasy

Limitovaná edícia puzdier je vytvorená v počte 100 kusov a je určená pre ženy, ktoré chcú vyčnievať z davu.

Na púť do Levoče vlakmi národného dopravcu

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví počas Levočskej púte na trati Spišská Nová Ves – Levoča v sobotu 2. júla a v nedeľu 3. júla 2022 celkovo 28 vlakov, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku.

Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson

Invázia na Ukrajinu je podľa britského premiéra „dokonalým príkladom toxickej maskulinity“ a vyzval na „väčší počet žien na mocenských pozíciách“.

Samit v Madride bude podľa Stoltenberga historický a prelomový, lídrom krajín sa má prihovoriť aj Zelenskyj

Samit sa začína prelomovou dohodou Turecka s Fínskom a Švédskom, ktorá dvojici severských krajín umožní začať proces vstupu do Severoatlantickej aliancie.

Recent Comments