Amnesty International obvinila Rusov, že pri útokoch na Charkov použili kazetovú muníciu a má aj dôkazy

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná mimovládna organizácia Amnesty International obvinila Rusko z použitia zakázanej kazetovej munície pri útokoch na Charkov, pri ktorých prišli o život a utrpeli zranenia stovky civilistov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spomenuté druhé najväčšie ukrajinské mesto nachádzajúce sa pri hraniciach s Ruskom čelí prakticky od vypuknutia vojny intenzívnemu ostreľovaniu.

„Opakované používanie zakázanej kazetovej munície je šokujúce a je ďalším znakom absolútnej neúcty k životom civilistov,“ povedala konzultantka Amnesty International pre krízové situácie Donatella Roverová.

Ruské sily zodpovedné za tieto „strašné útoky“ musia byť podľa nej brané na zodpovednosť za svoje činy. „Obete a ich rodiny musia dostať odškodnenie,“ dodala.

Amnesty International vo svojej pondelkovej správe citovala viacerých lekárov z charkovských nemocníc. Tí vyšetrovateľom ukázali úlomky, ktoré odstránili z tiel pacientov, preživších a svedkov útokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Viac k témam: Kazetová munícia, Nelegálne zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Amnesty International obvinila Rusov, že pri útokoch na Charkov použili kazetovú muníciu a má aj dôkazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *