Andruskó požiadal v štvrtý deň výsluchu o preloženie pre neveľnosť. Bál sa, že nebude vedieť reagovať

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v utorok pokračuje hlavné pojednávanie v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Andruskó sa necíti dobre

Súd pokračuje štvrtým pojednávacím dňom vo výsluchu Zoltána Andruskóa, ktorý v rámci dohody o vine a treste dostal za podiel na smrti novinára trest 15 rokov väzenia. Otázky svedkovi kladú právni zástupcovia poškodených.

Svedok sa však na začiatku pojednávania sťažoval senátu, že sa necíti dobre. „Bojím sa, že nebudem vedieť reagovať,” povedal s tým, že je nevyspatý a bolí ho hlava.

„To však neznamená, že nechcem spolupracovať,” uviedol. Predsedníčka senátu Ružena Sabová povedala, že odkladom jeho výsluchu by sa narušil harmonogram pojednávaní a ak je to možné, súd chce jeho výsluch dokončiť.

Najvyšší súd príprad vrátil na “špeciál”

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej. Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení oboch obvinených v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Žilinku, špeciálneho prokurátora Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Šufliarskeho. V tejto veci čelia obžalobe okrem Kočnera a Zsuzsovej aj Tomáš Szabó, Dušan Kr. a bosniansky občan Darko D.

Viac k témam: Súdy, Svedok, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Andruskó požiadal v štvrtý deň výsluchu o preloženie pre neveľnosť. Bál sa, že nebude vedieť reagovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *