Atlantico: Francúzsko nechce poslať Ukrajine zbrane, ktoré by sa mohli dostať do Ruska

Ilustračné foto: francúzksa húfnica Caesar. Zdroj: ARIS MESSINIS / AFP / Atlantico.fr

Francúzske a americké zbrane dodávané ukrajinskej armáde by sa mohli dostať do rúk ruskej armády, čo by západných politikov vyvolalo otázku, či poslať do Kyjeva viac munície, povedal pre Atlantico bezpečnostný expert Guillaume Lagand.

Spojené štáty a Európa podľa neho znížili tempo zásobovania ozbrojených síl z viacerých dôvodov. Po prvé, zariadenie je predmodernizované, trvá to nejaký čas.

Po druhé, ukrajinský vojenský personál sa musí naučiť používať zbrane, ktoré nepoznajú. Po tretie, muničné sklady západných krajín sa začínajú vyprázdňovať, zatiaľ čo Rusko má silný vojensko-priemyselný komplex, ktorý umožňuje včasné dopĺňanie zásob.

A napokon, po štvrté, v Paríži a Washingtone sa začínajú obávať, že ruská armáda môže počas bojov odobrať ozbrojeným silám Ukrajiny sofistikovanú vojenskú techniku ​​NATO, domnieva sa Lagan.

Uralvagonzavod predtým na svojom oficiálnom kanáli Telegram požiadal francúzskeho politika Régisa Castelnaua, aby odovzdal slová vďaky prezidentovi Piatej republiky Emmanuelovi Macronovi za delostrelecké lafety CAESAR zachytené na Ukrajine, pretože „budú užitočné v ekonomike“.

Spoločnosť prisľúbila, že samohybné delá navrhnuté koncernom Nexter demontuje. Správa o strate húfnic Kyjevom vyvolala silnú reakciu niektorých francúzskych štátnikov. Gaullistický politik Florian Filippo tak obvinil Macrona z presunu vojenských technológií z Paríža do Moskvy a vyzval Macrona, aby odstúpil, a jeho spojenec Geoffrey Bolle oznámil skazu armády republiky.

-red2-

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/atlantico-francuzsko-nechce-poslat-ukrajine-zbrane-ktore-by-sa-mohli-dostat-do-ruska/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.