Babiš sa v septembri postaví pred súd za zneužitie eurofondov v kauze Čapí hnízdo, hrozí mu dlhoročný trest za mrežami

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Mestský súd v Prahe sa v septembri začne venovať kauze Čapí hnízdo, v súvislosti s ktorou sú obžalovaní bývalý český premiér Andrej Babiš a jeho bývalá poradkyňa Jana Nagyová. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz, s tým, že to denníku Právo potvrdil hovorca súdu.

Pojednávanie bude verejné

Úvodné hlavné pojednávanie je naplánované na 12. septembra a ďalšie sú vypísané do konca októbra. Z nariadenia konaní tiež vyplýva, že súd zamietol žiadosti obvinených o zastavenie stíhania aj návrh na predbežné neverejné prejednanie.

Kauza sa týka farmy Čapí hnízdo, ktorá dostala dotácie z európskych zdrojov po tom, ako jej vlastníctvo prešlo z Babišovho konglomerátu Agrofert na jeho rodinných príslušníkov.

Expremiér je obvinený z podvodu

Eurofondy boli určené pre malé a stredne veľké podniky, pod ktoré Agrofert nespadá. Agrofert neskôr prevzal späť vlastníctvo farmy.

Babiš s Nagyovou (predtým Mayerovou, pozn. red.) sú obžalovaní z dotačného podvodu a poškodenia finančných záujmov EÚ, pričom im hrozí až desaťročné väzenie. Obaja vinu dlhodobo popierajú.

Viac k témam: Dotácie, Eurofondy, Kauza Čapí hnízdo
Zdroj: Webnoviny.sk – Babiš sa v septembri postaví pred súd za zneužitie eurofondov v kauze Čapí hnízdo, hrozí mu dlhoročný trest za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *