Belasích povedie trénerská dvojica Pardavý a Podkonický, hokejový tím posilní o piatich nových hráčov

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC Slovan Bratislava povedie v sezóne 2022/2023 trénerská dvojica Ján Pardavý a Andrej Podkonický.

Výber realizačného tímu

Vedenie klubu o tom informovalo na pondelkovej tlačovej konferencii. Novým športovým riaditeľom Slovana bude od 1. augusta Oto Haščák, ktorý doteraz pracoval ako asistent generálneho manažéra Miroslava Šatana pri slovenskej reprezentácii.

Pardavý a Podkonický v nej pracovali ako asistenti hlavného kouča Craiga Ramsayho. Andrej Podkonický stál na lavičke Slovana pri zisku ostatného titulu, kormidlo prevzal po odvolanom Róbertovi Dömem, ktorému robil asistenta. Ján Pardavý bol takmer tri sezóny koučom Dukly Trenčín, skončil v nej v decembri 2021.

“Cieľom nášho klubu je mať vždy v tíme tých najlepších ľudí, preto aj pri výbere realizačného tímu sme dbali hlavne na ich odbornosť, skúsenosti, profesionalitu a charakterové vlastnosti. Proces výberu prebiehal niekoľko mesiacov a sme radi, že sme sa dohodli. So značkou Slovana sa vždy spájajú ambície a očakávania. Verím, že nový realizačný tím tieto očakávania naplní,” povedal jeden z akcionárov klubu Roman Hofstädter. Ozrejmil tiež, že trénerské duo má zmluvy na dve sezóny s ročnou opciou.

Belasí posilnia o nových hráčov

“Vážim si túto dôveru a verím, že v budúcnosti všetci budú spokojní, keďže Slovan má bohatú históriu a tradíciu. Veľmi rád by som nadviazal na ostatný titul,” ozrejmil Haščák. Prezradil tiež, že zámorský klub New York Rangers úspešne požiadal o prerušenie kontraktu skauta. Keďže sa chce venovať naplno práci v bratislavskom klube, nepokračuje ani v realizačnom tíme reprezentácie SR.

Na pondelkovej tlačovej konferencii “belasí” prezradili aj mená piatich hráčov, ktorí prichádzajú do klubu pred ročníkom 2022/2023.

Sú nimi brankár Samuel Baroš, švédsky obranca Carl Ackered, americký krídelník Liam Pecararo aj slovenskí útočníci Tomáš Török a Jakub Minárik. “Robíme ešte, zatiaľ dosť neúspešne, na brankárskej jednotke. Máme rozpracovaných viacero možností,” ozrejmil Haščák.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Hokejový klub, Tréner
Zdroj: Webnoviny.sk – Belasích povedie trénerská dvojica Pardavý a Podkonický, hokejový tím posilní o piatich nových hráčov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *