Británia vyčlenila pre Ukrajinu ďalší balík pomoci, je určený na vyšetrovanie vojnových zločinov páchaných ruskou armádou

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Britská vláda ohlásila nový balík pomoci Ukrajine v sume 2,5 milióna libier, ktorý bude určený na vyšetrovanie vojnových zločinov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Financie z tohto balíka budú podporovať Úrad generálneho prokurátora Ukrajiny pri vyšetrovaní zločinov, vrátane sexuálneho násilia spojeného s vojnou. Vo svete totiž pretrvávajú obavy, že Rusko sa na Ukrajine dopúšťa vojnových zločinov. Informuje o tom portál news.sky.com.

„Na dôkazy o hrozných zločinoch spáchaných ruskými silami na Ukrajine a na nesprostredkované výpovede, ktoré som počula od preživších, nikdy nezabudnem,” uviedla britská veľvyslankyňa na Ukrajine Melinda Simmonsová.

„Avšak ešte mocnejšie je odhodlanie, ktorého som svedkom u ukrajinských ľudí pri reakcii na tieto krutosti. Teší ma, že skúsenosti a financie Veľkej Británie pomôžu Úradu generálneho prokurátora Ukrajiny odhaliť tieto zločiny a priviesť páchateľov k zodpovednosti,” dodala veľvyslankyňa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia vyčlenila pre Ukrajinu ďalší balík pomoci, je určený na vyšetrovanie vojnových zločinov páchaných ruskou armádou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.