Calzona chce v kvalifikácii o postup na ME 2024 vnútiť Lichtenštajnsku svoju hru, so Zreľákom počítať nemôže (video)

11.9.2023 (SITA.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti nastúpia v pondelok na šiesty zápas kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka proti výberu Lichtenštajnska (20.45 h).

Tréner Francesco Calzona nebude môcť v dueli na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne počítať s Adamom Zreľákom, ktorý si počas tréningu pretrhol postranný krížový väz v kolene. Oproti piatkovému súboju proti Portugalsku (0:1) by mali byť v kádri útočníci Róbert Mak s Erikom Jirkom.

Slováci musia získať tri body

Ak chcú Slováci pomýšľať na postup, musia v pondelok získať tri body. V tabuľke J-skupiny im totiž na krk dýcha reprezentácia Luxemburska, ktorá má po piatich dueloch na svojom konte tiež desať bodov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Chceme dosiahnuť výsledok na základe našej hry, nesmieme sa nechať vyviesť z tempa. Musíme rýchlo posúvať loptu, byť v neustálom pohybe, po strate lopty okamžite napádať a získať ju späť, trocha aj zariskovať smerom dopredu a zahrať nečakané prihrávky, teda vnútiť Lichtenštajncom našu hru,” načrtol taliansky kouč taktiku slovenského tímu podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Lichtenštajnci sú nepríjemný súper

Aj útočník Róbert Polievka upozorňuje, že najbližšieho súpera nemožno podceniť. “V zápase proti Portugalsku sme urobili veľa dobrých vecí, ale nezískali sme ani bod, takže ďalšie tri musíme získať teraz. Znamená to nadviazať na piatkový výkon. Dôležitý bude opäť ten tímový a z neho vyťažiť efektivitu. Aj vo Vaduze sme šance mali. Využili sme len jednu, ale dôležité bolo, že sme v tých príležitostiach boli. Kým je stav 0:0, sú Lichtenštajnci nepríjemný súper, ale nezdolajú sa sami. Musíme byť sústredení aj efektívni,” uviedol hráč MFK Dukla Banská Bystrica.

Tím Portugalska v aktuálnej kvalifikácii ešte neinkasoval, s pätnástimi bodmi a skóre 15:0 je suverénne na čele tabuľky J-skupiny. Slováci aj výber Luxemburska nazbierali po desať bodov, tím Bosny a Hercegoviny ich má šesť, Islanďania tri a družstvo Lichtenštajnska ani jeden. Na ME sa z každej kvalifikačnej skupiny prebojujú po dva najúspešnejšie výbery. Ďalšie tri miestenky sú k dispozícii pre družstvá v play-off, do ktorého sa však Slováci podľa výsledkov v Lige národov nedostanú.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2024 vo futbale
Zdroj: SITA.sk – Calzona chce v kvalifikácii o postup na ME 2024 vnútiť Lichtenštajnsku svoju hru, so Zreľákom počítať nemôže (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *