Červenka zabojuje o post predsedu Trnavského kraja, do vedenia župy by nemali chodiť ľudia „zhora“ odtrhnutí od reality

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidatúru na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja v piatok oznámil Martin Červenka, starosta obce Ratkovce v okrese Hlohovec. Trnavský samosprávny kraj má podľa neho na viac, v tomto duchu bude viesť aj svoju kampaň.

Kraj má byť podľa neho transparentnejší, má efektívnejšie spravovať cesty a mosty, má sa lepšie chovať k slabým a chorým, a má ponúknuť viac v oblasti kultúry. Červenku podporujú desiatky starostov zo všetkých okresov kraja, do volieb pôjde ako nezávislý kandidát. Zatiaľ je jediný, kto oznámil kandidatúru na predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

Spôsob a forma komunikácie župy

„Obrovským problémom, ktorému čelia mestá a obce v Trnavskom kraji, je spôsob a forma komunikácie vedenia župy. Zaviedol by som nový a transparentný systém prerozdeľovania peňazí, pretože obce a mestá si zaslúžia byť pri tom, keď sa budú rozdeľovať župné peniaze,“ povedal Červenka.

Treba podľa neho skončiť s tým, že do vedenia župy chodia ľudia „zhora“, ktorí sú odtrhnutí od reality.

Volebný program tvorený v obciach

Starostov a primátorov podľa neho „donútila“ kandidovať arogancia, ktorú predvádza župa a terajšia vláda. Volebný program chce postupne tvoriť práve so starostami a primátormi.

„Pôjdeme do miest a obcí, tam budeme tvoriť volebný program a hľadať riešenia problémov,“ skonštatoval Martin Červenka, ktorý je starostom malej obce Ratkovce v okrese Hlohovec a zároveň podpredsedom Združenia miest a obcí Slovenska.

Podčiarkol, že to boli práve samosprávy, ktoré zvládli koronakrízu a najnovšie aj utečeneckú krízu. Starostovia a primátori budú podľa neho kandidovať na miesta poslancov zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár určil spoločný termín komunálnych aj krajských volieb na 29. októbra.

Viac k témam: predseda Trnavského samosprávneho kraja
Zdroj: Webnoviny.sk – Červenka zabojuje o post predsedu Trnavského kraja, do vedenia župy by nemali chodiť ľudia „zhora“ odtrhnutí od reality © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *