Česká polícia navrhla obžalovať 21 ľudí, mali ovplyvňovať futbalové zápasy a plzenský klub pripraviť o balík peňazí

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Česká polícia podala hlavnému štátnemu zastupiteľstvu v Prahe návrh na obžalobu 21 ľudí a jednej právnickej osoby v prípade ovplyvňovania výsledkov futbalových zápasov a vynášania peňazí z plzenského krajského zväzu.

Postup v lige za úplatky

Jedným z hlavných podozrivých je niekdajší podpredseda Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Roman Berbr. Právnickou osobou je zrejme pražský klub Slavoj Vyšehrad, ktorý mal v sezóne 2018/2019 postúpiť z tretej do druhej českej ligy vďaka podplácaniu.

Okrem Berbra údajne pomohol k postupu Slavoja úplatkami pre rozhodcov a hráčov aj bývalý športový manažér klubu Roman Rogoz. Berbra obvinili aj zo sprenevery v prepočte asi 34-tisíc eur z Plzenského krajského futbalového zväzu.

Nelegálne stávky

Po policajnej razii vo FAČR v októbri 2020 si odsedeli Berbr a Rogoz spolu s rozhodcom Tomášom Grimmom a hráčom Michalom Káníkom tri mesiace vo väzení.

Obaja sa mali podieľať aj na nelegálnom stávkovaní, svoju vinu vo všetkých veciach popierajú. Slavoj Vyšehrad po prevalení kauzy vylúčili z tretej najvyššej českej súťaže.

Viac k témam: Futbalové zápasy, Stávkovanie, Úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Česká polícia navrhla obžalovať 21 ľudí, mali ovplyvňovať futbalové zápasy a plzenský klub pripraviť o balík peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *