Cesta k členstvu v Európskej únii priblíži Ukrajinu k víťazstvu, vyhlásil Zelenskyj

17.6.2022 (Webnoviny.sk) – Odporučenie Európskej komisie (EK), aby Ukrajina dostala status kandidátskej krajiny do Európskej únie (EÚ), podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského priblíži krajinu k víťazstvu v boji proti ruskej invázii.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že chváli pozitívny záver v súvislosti s ukrajinským statusom. „Je to prvý krok na ceste k členstvu v EÚ, ktorá nás určite priblíži k víťazstvu,“ uviedol a zároveň sa poďakoval predsedníčke a členom EK za historické rozhodnutie.

Od Európskej rady, ktorá na budúci týždeň bude o udelení statusu rokovať, podľa svojich slov očakáva pozitívny výsledok. Informuje o tom televízia CNN.

Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ tiež vyjadril vďaku za rozhodnutie EK. „Urýchli to proces úplnej ukrajinskej integrácie do európskeho vnútorného trhu a efektívne bude sprevádzať obnovu Ukrajiny podľa noriem EÚ,“ uviedol na Twitteri.

I commend the positive @EU_Commission Conclusion on 🇺🇦’s candidate status. It’s the 1st step on the EU membership path that’ll certainly bring our Victory closer. Grateful to @vonderleyen & each EC member for a historic decision. I expect the positive result from #EUCO next week.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) June 17, 2022

Viac k témam: Vstup do EÚ, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Cesta k členstvu v Európskej únii priblíži Ukrajinu k víťazstvu, vyhlásil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.