Cieľom strany Modrí je pretvoriť Slovensko na demokratickú, prosperujúcu a bezpečnú krajinu

9.6.2023 (SITA.sk) – Cieľom strany Modrí – Európske Slovensko je pretvoriť Slovensko na demokratickú, prosperujúcu a bezpečnú krajinu. Do volieb predložia spoločnú kandidátku pod hlavičkou Modrí, Most-Híd.

Pomoc od Bugára

Ako ďalej v tlačovej správe informoval člen Modrých Ľuboš Schwarzbacher, v cieli ich podporia Béla Bugár (Most-Híd 2023) a Ivan Mikloš, ktorí vypomôžu s kampaňou, avšak kandidovať nebudú. V kampani sa chcú vyvarovať prázdnym frázam či sľubom a zbytočným konfrontáciám.

„Využijeme všetky dostupné zdroje, aby sme čo najviac času strávili v teréne a medzi ľuďmi. V lete sa budeme stretávať pri športovaní, na turistických vychádzkach alebo pri návštevách kultúrnych pamätihodností. Chceme, aby sa s nami počas kampane mohol osobne stretnúť každý, kto prejaví záujem,” informoval Schwarzbacher. Dodal, že spolu so štartom cyklistických pretekov Tour de France opäť vytiahnu bicykle a spustia vlastnú Tour de Slovakia.

Predčasné voľby

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v piatok vyhlásil predčasné voľby do Národnej rady SR na sobotu 30. septembra. Lehotu na vytvorenie volebných okrskov a určenie volebných miestností určil do 27. júna, hraničný termín na utvorenie okrskových volebných komisií okresnej volebnej komisie pre voľbu poštou a okrskových volebných komisií je do 21. augusta.

Prvýkrát musia zasadnúť do 8. septembra. Lehotu na vytvorenie okrskových volebných komisií pre osobitné volebné okrsky určil Kollár do 21. augusta.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Tour de France 2023, Tour de Slovakia
Zdroj: SITA.sk – Cieľom strany Modrí je pretvoriť Slovensko na demokratickú, prosperujúcu a bezpečnú krajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *