CNN: Obavy nárastu cien plynu a elektriny v USA v dôsledku energetickej krízy v Európe

Ilustračné foto. Archívna snímka/Pixabay

Americké úrady sa silne obávajú, že energetická kríza v Európe povedie k vyšším cenám zemného plynu a elektriny v samotných USA, píše v utorok CNN s odvolaním sa na zdroje.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena podľa účastníkov rozhovoru vyslala v utorok do EÚ zástupcu ministerstva zahraničných vecí, hlavného poradcu pre globálnu energetickú bezpečnosť Amosa Hochsteina, ktorý sa má stretnúť v Paríži a Bruseli s cieľom stabilizovať situáciu s energetickým trhom v Európe.

CNN uvádza, že Biely dom sa tiež obáva rozkolu medzi členskými štátmi EÚ v otázke plynu a snaží sa obmedziť rozvoj paniky v EÚ pred nadchádzajúcou zimou, keď budú potrebné oveľa väčšie objemy zemného plynu..

Ako alternatívu k plynu diskutujú USA a EÚ o možnosti zvýšenia kapacity existujúcich jadrových elektrární v Európe, aby sa kompenzovalo zníženie modrého paliva. Najmä Washington sa snaží presvedčiť Nemecko, aby pokračovalo v údržbe jadrových elektrární, v rozpore s plánmi Berlína postupne vyradiť tieto zdroje energie do konca roku 2022.

-red3-

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/cnn-obavy-narastu-cien-plynu-a-elektriny-v-usa-v-dosledku-energetickej-krizy-v-europe/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.