Úvod Sport Tenis Djokoviča čaká krátke procesné vypočutie, po ňom sa rozhodne o jeho účasti...

Djokoviča čaká krátke procesné vypočutie, po ňom sa rozhodne o jeho účasti na Australian Open

15.1.2022 (Webnoviny.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič má poslednú šancu obhájiť sa pred súdom, ak nechce nadobro opustiť Austráliu bez účasti na jeho obľúbenom grandslamovom turnaji. Svetovú mužskú tenisovú jednotku opäť previezli do karanténneho hotela v Melbourne, kde bude čakať na vypočutie, ktoré sa uskutoční v nedeľu o 9.30 h austrálskeho času.

Pôjde o 15-minútové procesné vypočutie, po ktorom padne definitívny verdikt, či Djokovič bude obhajovať svoj titul vo dvojhre mužov.

Písomné argumenty do soboty

Sudca David O’Callaghan rozhodol, že právnici zastupujúci 20-násobného grandslamového šampióna aj austrálsku vládu musia predložiť písomné argumenty na svoju obhajobu najneskôr v sobotu. Úvodný grandslamový turnaj sezóny v Melbourne sa začína už v pondelok 17. januára, Djokovič by mal podľa žrebu v prvom kole nastúpiť proti krajanovi Miomirovi Kecmanovičovi.

Minister pre imigráciu Alex Hawke zablokoval srbskému multišampiónovi vízum, ktoré bolo pôvodne zrušené, keď minulý týždeň pristál na letisku v Melbourne. V pondelok mu víza z procesných dôvodov obnovili aj preto, že Djokovičovi nebolo umožnené mať pri sebe právnika na letisku. Deportácia z Austrálie môže viesť až k trojročnému zákazu návratu do krajiny. Minister Hawke vo svojom stanovisku uviedol, že zrušenie víz pre Djokoviča bolo vo verejnom záujme. Argumentoval tiež tým, že vláda premiéra Scotta Morrisona je pevne odhodlaná chrániť austrálske hranice, najmä v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Verejnosť ho môže vnímať ako antivaxera

Právnici Djokoviča založili svoje odvolanie proti rozhodnutiu austrálskeho ministra na tom, že nebolo učinené na základe zdravotného rizika, ktoré by tenista mohol predstavovať tým, že nebol očkovaný, ale na tom, že ho môže austrálska verejnosť vnímať ako antivaxera, “Austrálčania počas pandémie koronavírusu priniesli veľa obetí a právom očakávajú, že výsledok toho, čo podstúpili, bude chránený vládou ich krajiny. A to sa aj deje,” vyhlásil premiér Morrison.

Austrália v piatok ohlásila 130-tisíc nových prípadov nákazy koronavírusom, až 35-tisíc bolo zo štátu Victoria, ktorej metropolou je práve Melbourne. Hoci mnohí infikovaní ľudia nie sú v skutočnosti takí chorí ako v predchádzajúcich vlnách ochorenia COVID-19, stále je to vážna záťaž na zdravotný systém v krajine, kde je momentálne s koronavírusom 4400 hospitalizovaných.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne
Zdroj: Webnoviny.sk – Djokoviča čaká krátke procesné vypočutie, po ňom sa rozhodne o jeho účasti na Australian Open © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Slovensko si v indexe vnímania korupcie za uplynulý rok polepšilo

Aj napriek zlepšeniu Slovensko podľa Transparency International Slovensko stále výrazne zaostáva za priemerom krajín Európskej únie.

Pri nehode double deckru v Londýne skončilo päť ľudí v nemocnici, zranené sú aj deti (video)

Zdravotníci na mieste ošetrili 19 ľudí, vrátane piatich, ktorých odviezli do nemocnice.

Juraj Nedeliak: Výhodný nákup nestojí len na nízkej cene

Vysoké zľavy a nízke ceny sú lákadlá, na ktoré zákazníci reagujú stále veľmi dobre. Juraj Nedeliak však upozorňuje, že cena nie je vždy to, kvôli čomu sa oplatí spotrebič kúpiť. Zvlášť ak ide o drahší tovar.

Sociálna poisťovňa nasadila vysoké tempo, vlani vybavila o pätinu viac žiadostí o dôchodok ako v roku 2020

Poistencom vlani Sociálna poisťovňa vyplatila až o 440-tisíc pandemických dávok viac ako počas prvej vlny pandémie v roku 2020.

Recent Comments