Duterte skritizoval svojho bývalého idola Putina. Medzi nami je obrovský rozdiel, ja zabíjam zločincov a on deti a dôchodcov, skonštatoval

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Odchádzajúci filipínsky prezident Rodrigo Duterte ostro skritizoval ruského vodcu Vladimira Putina za zabíjanie nevinných civilistov na Ukrajine. Povedal, že hoci boli obaja označení za vrahov, on zabíja „zločincov, a nie deti a starých ľudí“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Duterte predtým Putina otvorene nazýval idolom a priateľom. Teraz však po prvý raz odsúdil ruskú inváziu na Ukrajinu a dodal, že vojna vyvolala prudký nárast cien ropy, ktorý zasiahol mnohé krajiny.

Duterte zdôraznil, že neodsudzuje ruského prezidenta, no nesúhlasí s tým, že Putin nazval vojnu „špeciálnou vojenskou operáciou“. Podotkol, že toto je skutočná vojna vedená proti „suverénnemu národu“.

„Mnohí hovoria, že Putin a ja sme obaja vrahovia. Už dávno som vám Filipíncom hovoril, že naozaj zabíjam. Ale ja zabíjam zločincov, nezabíjam deti a starých ľudí,“ povedal Duterte, ktorému skončí funkčné obdobie 30. júna.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Nárast cien, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Duterte skritizoval svojho bývalého idola Putina. Medzi nami je obrovský rozdiel, ja zabíjam zločincov a on deti a dôchodcov, skonštatoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *