Europolu sa podarilo rozbiť zločineckú skupinu, tá sexuálne vykorisťovala ľudí

25.6.2022 (Webnoviny.sk) – Policajti z Francúzska, Španielska, Portugalska a Brazílie s podporou Europolu a Eurojustu rozbili zločineckú sieť zapojenú do obchodovania s ľuďmi za účelom sexuálneho vykorisťovania.

Ako informuje oficiálny web Europolu, vyšetrovanie napokon viedlo k zatknutiu 10 osôb, z toho deviatich brazílskych štátnych príslušníkov a jedného Španiela.

Prevažne Brazílčania

Taktiež skonfiškovali viaceré vozidlá, elektronické zariadenia, pevné disky, viac ako 40 mobilných telefónov, SIM karty, doklady, platobné karty a približne 20-tisíc eur v hotovosti.

Do vyšetrovania sa pustili v marci minulého roka francúzski policajti. Vyšetrovatelia však mali podozrenie, že zločinecká sieť bola aktívna už nejaký čas predtým.

Členovia zločineckej siete, prevažne brazílskej národnosti, vykorisťovali najmä brazílskych štátnych príslušníkov, ktorí sa nelegálne zdržiavali vo Francúzsku, Španielsku a Portugalsku.

Viac ako stovka obetí

Zločinecká sieť je podozrivá, že využila viac ako 100 obetí, inzerovala ich na špecializovaných webových stránkach a spravovala ich online účty. Vyšetrovatelia zistili, že 13 hlavných podozrivých sa nachádza v Brazílii, Portugalsku a Španielsku.

Dvaja podozriví so sídlom vo Francúzsku vytvorili pobočku, pričom využívali tie isté obete kontrolované hlavnou zločineckou skupinou. Týždenne si prenajímali byty a hotelové izby, ktoré slúžili na sexuálne vykorisťovanie.

Vyšetrovatelia identifikovali takmer 60 takýchto miest vo Francúzsku. Odhaduje sa, že zločinecká sieť zarobila približne 120-tisíc eur mesačne. Podozriví presmerovávali nelegálne zisky z Francúzska cez belgické, španielske a portugalské banky do Brazílie, kde sa peniaze z trestnej činnosti dali ľahšie prať.

Viac k témam: Obchod s bielym mäsom, Pranie špinavých peňazí, sexuálne vykorisťovanie, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Europolu sa podarilo rozbiť zločineckú skupinu, tá sexuálne vykorisťovala ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.