Úvod Správy Svet Florida hlási najvyšší počet hospitalizovaných od začiatku pandémie, guvernér odmieta rúška aj...

Florida hlási najvyšší počet hospitalizovaných od začiatku pandémie, guvernér odmieta rúška aj očkovanie

2.8.2021 (Webnoviny.sk) – Florida v nedeľu prekonala svoj predošlý rekord v počte hospitalizácii s ochorením COVID-19. Stalo sa to len deň po tom, ako tento americký štát v sobotu nahlásil najväčší denný počet prípadov nákazy koronavírusom od vypuknutia pandémie.

Viac o téme: Koronavírus

V nedeľu bolo na Floride podľa údajov amerického ministerstva zdravotníctva hospitalizovaných 10 207 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Predošlý rekord štát zaznamenal 23. júla 2020, čiže viac ako pol roka pred tým, ako sa začalo vo veľkom rozsahu vakcinovať. Na Floride bolo vtedy 10 170 hospitalizovaných.

Nový nárast neprekvapuje

Počet hospitalizácii a prípadov nákazy nastal v čase, keď sa na Floride šíri infekčnejší delta variant vírusu, pričom sa obyvatelia vrátili k svojim aktivitám z obdobia pred pandémiou.

„Najnovší rast je výrazný a zároveň vôbec nie je prekvapujúci,” povedal Jason Salemi, profesor epidemiológie z University of South Florida.

Do škôl bez rúšok

Republikánsky guvernér Floridy Ron DeSantis odmieta povinné nosenie rúšok aj povinné očkovanie a napríklad v piatok nedovolil okresným školským úradom vyžadovať od študentov nosenie rúšok pri budúcomesačnom otvorení školského roku.

Floridská komisárka pre poľnohospodárstvo Nikki Friedová z Demokratickej strany, ktorá sa chystá uchádzať o funkciu guvernérky, vyzvala obyvateľov Floridy, aby sa dali zaočkovať. Dodala, že najnovší rast záujmu o vakcináciu na Floride ju povzbudil.

Viac k témam: COVID-19, delta variant koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Florida hlási najvyšší počet hospitalizovaných od začiatku pandémie, guvernér odmieta rúška aj očkovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Voľby by vyhral Hlas-SD, OĽaNO stráca na Smer-SD štyri percentá a Za ľudí nemajú ani dve

Do parlamentu by sa dostalo celkovo osem politických subjektov.

Kedy dostanú rodičia pandemickú OČR? Dieťa musí byť v karanténe či mať zatvorenú školu

Možnosť poberať dávku neovplyvňuje to, či dieťa bolo alebo nebolo zaočkované.

V Nových Zámkoch pribudne ďalšie stredisko technicko-hygienickej údržby, ktoré sa postará o čistotu vlakov národného dopravcu

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) modernizuje nielen svoje vlaky, ale i pracoviská. Nové moderné strediská technicko-hygienickej údržby (THÚ) budú prispievať k predĺženiu životnosti nových, resp. modernizovaných železničných koľajových vozidiel.

Zamestnanci v Taliansku budú musieť mať covid pas, za nesplnenie povinnosti hrozí mastná pokuta

Taliansko ako prvá veľká európska ekonomika bude od všetkých kategórií zamestnancov žiadať covid pas.

Recent Comments