Úvod Sport Cyklistika Froome rezignoval na piate víťazstvo Tour de France, za pár týždňov sa...

Froome rezignoval na piate víťazstvo Tour de France, za pár týždňov sa z neho šampión nestane

4.6.2021 (Webnoviny.sk) – Chris Froome je aj dva roky po svojom hrôzostrašnom páde na pretekoch Critérium du Dauphiné len tieňom niekdajšieho cyklistického šampióna. Tridsaťšesťročný Brit prišiel na prípravné preteky do Francúzska s cieľom zdvihnúť si sebavedomie pred Tour de France.

Chcel sa vyrovnať legendám

Pôvodne tam chcel zaútočiť na svoj piaty titul a vyrovnať sa tak štyrom veľkým legendám svetovej cyklistiky Španielovi Miguelovi Indurainovi, Francúzom Jacquesovi Anquetilovi a Bernardovi Hinaultovi ako aj Belgičanovi Eddymu Merckxovi.

Vzhľadom na svoje súčasné účinkovanie na Critérium du Dauphiné však sám musel uznať, že úspech na Tour de France by bolo len zbožné želanie. Po 91. mieste v časovke, v ktorej na 16,4 km zaostal o 2:12 min za jej víťazom Alexejom Lucenkom, Froome na webe cyclingnews.com skonštatoval: “Nebavme sa o mojom prípadnom víťazstve na Tour de France. Dostal som sa na určitú úroveň, ale zďaleka to nestačí na najlepších. Za pár týždňov, ktoré zostávajú do štartu Tour, sa zo mňa už šampión nestane.”

Účasť na TdF nie je samozrejmosťou

Jeden z lídrov tímu Israel Start-Up Nation bol v priebežnom poradí pred piatkovou šiestou etapou na 61. priečke s mankom 8:46 min na rakúskeho lídra Lukasa Pöstlbergera z tímu Bora-Hansgrohe.

Jeden zo šéfov tohto tímu Rik Verbrugghe dokonca spochybnil štart Frooma na Tour de France. “Je to obrovský šampión. Veľmi si ho vážim, ale jeho účasť na Tour de France nie je v žiadnom prípade samozrejmosť,” uviedol Verbrugghe.

Froome robí od začiatku sezóny neustále pokroky. Boli by sme však radi, keby tie pokroky boli ráznejšieho charakteru. Jasno o osemčlennej zostave na Tour de France budeme mať po pretekoch Dauphiné,” dodal niekdajší belgický cyklista, majiteľ troch víťazných etáp na Giro d’Italia a jednej na Tour de France.

Viac k témam: Critérium du Dauphiné, Tour de France 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Froome rezignoval na piate víťazstvo Tour de France, za pár týždňov sa z neho šampión nestane © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Horúce počasie nás núti prijímať viac tekutín. Koľko vody by mali vypiť deti a môžu ísť vôbec na slnko?

Úrad verejného zdravotníctva radí, ako byť zodpovední aj v horúcom letnom počasí.

Očkovanie je cesta ku slobode, myslia si Európania. Aký názor však majú Slováci?

Za neochotou ľudí dať sa zaočkovať stojí najčastejšie obava z nedostatočného otestovania vakcín.

Svoje domovy museli opustiť i napriek pandémii milióny ľudí, státisíce boli ešte deti

Medzi najčastejšie dôvody ich vysídlenia patria vojny, násilnosti, či rôzne perzekúcie a porušovania ľudských práv.

Miera korupcie podľa Slovákov u nás klesá, najviac úplatkov priznali v zdravotníctve

I napriek miernemu poklesu Slovensko naďalej prevyšuje priemer Európskej únie.

Recent Comments