G20 na Bali: Na bilaterárne rokovanie s Lavrovom sa čakalo v rade – okrem „západniarov“

Ilustračné foto: S. Lavrov na Bali. Zdroj: AP Photo / Pool Photo / Stefani Reynolds

Na ministerskom stretnutí G20 na ostrove Bali sa nehovorilo o „izolácii“ Ruska, na bilaterálne rokovania s ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom sa postavil rad vedúcich delegácií krajín s výnimkou krajín G7. Pre agentúru RIA Novosti to povedala ruská veľvyslankyňa v Indonézii Ľudmila Vorobjevová.

Poznamenala, že členovia G20, ktorí nie sú členmi G7, vrátane Indonézie, sú “pripravení počúvať a vypočuť si” postoj Ruska.

G20 mínus G7: Ostatní si Rusov vypočuli

“Bolo to zrejmé aj pri bilaterálnych stretnutiach S. V. Lavrova, mimochodom, o nejakej “izolácii” Ruska nemôže byť ani reči, už len preto, že na bilaterálne stretnutia s ministrom sa stálo v rade, takže bolo veľmi ťažké zaradiť všetkých, ktorí chcela byť v pláne,“ povedala Vorobievová.

Veľvyslanec uviedol zjavnú túžbu účastníkov podujatia pochopiť pozíciu Moskvy. “Samozrejme na rozdiel od Západniarov, ktorí ani nepočujú, ani nechcú počuť. Takže postoj je konštruktívny zo strany našich partnerov v G20, s výnimkou sedmičky,” vysvetlila Vorobjevová.

-red2-

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/g20-na-bali-na-bilaterarne-rokovanie-s-lavrovom-sa-cakalo-v-rade-okrem-zapadniarov/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.