Hatráková sa zatiaľ do klubu Sme rodina vstúpiť nechystá, ostáva súčasťou Kresťanskej únie

22.5.2022 (Webnoviny.sk) – Poslankyňa Katarína Hatráková, ktorú klub Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO vylúčil zo svojich radov za to, že nepodporila, aby súd mohol rozhodovať o vzatí Roberta Fica do väzby, neplánuje vstúpiť do iného poslaneckého klubu.

Zostane ďalej členkou Kresťanskej únie (KÚ), ktorá ju nominovala v parlamentných voľbách na kandidátku OĽaNO. Ako uviedla Hatráková pre agentúru SITA, „nevidím problém, som naďalej v KÚ“.

Hatráková je vítaná v klube Sme rodina

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) 15. mája v relácii televízie TA3 V politike povedal, že vylúčené poslankyne z klubu OĽaNO Katarína Hatráková a Romana Tabák majú otvorené dvere do klubu Sme rodina. Podľa neho by bolo veľmi zlé, keby tieto dve poslankyne prešli do opozičných radov.

„S pánom Kollárom som hovorila. Povedala som mu, že som bola na kandidátke OĽaNO za KÚ. Zatiaľ sa so mnou týmto spôsobom vysporiadalo iba OĽaNO, nie KÚ. Nemám dôvod spochybňovať svoje fungovanie v KÚ. Zatiaľ,“ uviedla Hatráková.

Šéfka KÚ a členka klubu OĽaNO Anna Záborská na rozdiel od Hatrákovej hlasovala za vydanie šéfa Smeru na väzobné stíhanie.

„V tom momente som si uvedomila, že je to ukázanie jednoty klubu a OĽaNO, pre ktorú je táto téma bytostne dôležitá. Nerada by som hodnotila, či urobila (Hatráková – pozn. SITA) dobre. Od začiatku mala pochybnosti, či je žiadosť zo strany prokuratúry dobre pripravená. Ona na to mala iný názor, rešpektovali sme jej slobodné rozhodnutie,“ povedala agentúre SITA Záborská.

Vyradenie poslankýň nie je prezieravé

Na otázku, či bolo vylúčenie Hatrákovej z klubu OĽaNO chyba, Záborská odpovedala, že chápe vylúčenie podľa istých pravidiel klubu.

„Na druhej strane si nemyslím, že to bolo politicky prezieravé,“ poznamenala. V klube tiež Záborská uviedla, že matematika nepustí, pokiaľ ide počty poslancov v koalícii.

„Doteraz boli problémy, keď niektoré veci prešli jedným hlasom. Zbaviť sa dvoch poslancov v tejto situácii nie je celkom prezieravé. Bolo zvykom na klube, že sa dávala žltá karta. Čiže myslím si, že mala dostať len žltú kartu,“ dodala Záborská.

Viac k témam: Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Rokovanie NR SR, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hatráková sa zatiaľ do klubu Sme rodina vstúpiť nechystá, ostáva súčasťou Kresťanskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *