Heger sa stretne so Sulíkom cez víkend, nechce len dovládnuť, ale ukázať ľuďom výsledky

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) a predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík sa stretnú v sobotu večer. Spoločné rokovanie potvrdil predseda vlády.

„Myslím, že je dôležité, aby sme diskusiu z verejného priestoru dostali za rokovací stol, za zatvorené dvere,” zdôvodnil. Zároveň potvrdil, že strana OĽaNO odmieta odchod ministra financií Igora Matoviča. Ten má mať dôveru premiéra.

Podľa Hegera je do konca augusta ešte dostatok času. „Skúsenosť ukazuje, že tie najväčšie veci sa rozhodujú v posledných dňoch a hodinách,” doplnil. Zároveň zdôraznil, že pre neho je dôležité pokračovať vo formáte štvorkoalície.

„A nielen dovládnuť v tomto volebnom období, ale ukázať ľudom všetky tie výsledky, ktoré vláda dosahuje a pripraviť sa na ďalšie voľby tak, aby opäť mohli vyhrať demokratické strany,” skonštatoval s tým, že je dôležité pozrieť sa aj na riziko návratu dvojice Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD).

Podľa premiéra je problémom koalície komunikácia a tá často prekrýva aj jej výsledky. Upozornil, že po dlhých rokoch sú pri moci strany, ktoré majú odvahu robiť reformy.

Viac k témam: Hegerova vláda, Koaličná kríza, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger sa stretne so Sulíkom cez víkend, nechce len dovládnuť, ale ukázať ľuďom výsledky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.