Úvod Sport Futbal Igor Žofčák dosiahol významnú métu, v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži odohral už...

Igor Žofčák dosiahol významnú métu, v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži odohral už 400 zápasov

12.9.2021 (Webnoviny.sk) – Iba štyria hráči pred ním absolvovali 400 zápasov v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Pred stredopoliarom Igorom Žofčákom na túto métu dosiahli len Viktor Pečovský, Martin Poljovka, Miroslav Barčík a Tomáš Ďubek. Tridsaťosemročný Zemplínčan sa k nim pridal v sobotu, keď v domácom fortunaligovom zápase proti Trnave absolvoval celý duel pri prehre 1:2.

Žofčák sa futbalovému remeslu vo svojom rodisku venuje popri zamestnaní. Čo pre neho znamená dosiahnutie uvedenej méty? “Hrdosť. Je to aj o disciplíne. Som však najmä hrdý sám na seba a na svoje okolie. Bez ľudí navôkol, bez rodiny by som to nedokázal. Som rád, že som Žofčák,” poznamenal na oficiálnom webe súťaže.

Aktívnym futbalistom je aj Ďubek

Futbalovo vyrastal práve v Michalovciach, v najvyššej domácej súťaži hral aj za Ružomberok a Slovan Bratislava.

Spomedzi spomenutej pätice, ktorá už na Slovensku odohrala v najvyššej súťaži aspoň 400 duelov, je okrem Žofčáka stále aktívnym futbalistom vo Fortuna lige aj Tomáš Ďubek, ten pôsobí v Zlatých Moravciach. Michalovská opora však odmieta, že sa s ním bude naťahovať o to, kto Pečovského domáci rekord prekoná.

Jedinou prekážkou si je Žofčák sám

“Ja už s nikým nepretekám, jedinou prekážkou som si ja sám. Keby som trénoval každý deň, nedobehne a ani nepredbehne ma nik. Vstávam ráno o piatej, tridsať sekúnd sa potrápim, to je tá prekážka, no a potom idem na to!“ poznamenal Igor Žofčák.

Web fortunaliga.sk tiež priniesol aj zaujímavú odpoveď Žofčáka na otázku, aký je jeho ďalší míľnik. “Míľnik? Osprchovať sa a užiť si dnešný večer,” vyhlásil s úsmevom.

Viac k témam: Fortuna liga, rekord
Zdroj: Webnoviny.sk – Igor Žofčák dosiahol významnú métu, v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži odohral už 400 zápasov © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

V Rusku prebiehajú parlamentné voľby, voliči rozhodujú o novom zložení Štátnej dumy

Jednoznačným favoritom parlamentných volieb je strana Jednotné Rusko, ktorej volebnými lídrami sú minister obrany Sergej Šojgu a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Meteorológovia varujú sever Slovenska pred povodňami, výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresy

Hydrologická výstraha prvého stupňa platí v piatok do 14:00 pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina - sever, Bytča, Považská Bystrica, Púchov, Žilina - Rajčanka a Zlaté Moravce.

Advokáti budú sledovať pracovnú skupinu pre obnovu dôvery v právny štát, viacerí sa totiž stretli s nátlakom

Slovenská advokátska komora zverejnila prieskum, podľa ktorého až 72 percent opýtaných obhajcov uviedlo, že nezákonné donútenie je bežnou praxou orgánov činných v trestnom konaní.

Plánujete pobyt v kúpeľoch? ZP Union má pre vás nachystané zľavy

Či už chcete zlepšiť svoje zdravie alebo si len dopriať relax, pobyt v kúpeľoch si nemusíte uhrádzať v plnej výške sami. V rámci podpory kúpeľníctva na Slovensku pre vás ZP Union dohodla zaujímavé zľavy, ktoré vám ušetria peniaze.

Recent Comments