Indonézski záchranári naďalej pátrajú po nezvestných z nákladnej lode, nasadili aj vrtuľníky

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Indonézski záchranári pátrajú po 25 ľuďoch, ktorí sú nezvestní po potopení nákladnej lode v Makasarskom prielive. Plavidlo, na ktorého palube bolo dovedna 42 ľudí, sa potopilo v zlom počasí ešte vo štvrtok, keď sa z prístavu Makasar plavilo na ostrov Kalmas, uviedol v nedeľu šéf provinčnej pátracej a záchrannej agentúry.

Sedemnásť ľudí zachránili dva remorkéry, ktoré boli v tom čase na mori. V sobotu agentúra dostala nové informácie o lokalite potopenej lode a vyslala do oblasti tímy. Na pátraní po nezvestných sa zúčastňujú dva motorové člny, pátracia a záchranná loď, rybárske lode a vrtuľníky indonézskych vzdušných síl.

Najprv sa predpokladalo, že potopená loď je trajekt. Šéf záchrannej agentúry neskôr objasnil, že to bolo nákladné plavidlo vezúce stavebný materiál. Loď mala šesťčlennú posádku a 36 ďalších pasažierov požiadalo o zvezenie.

Viac k témam: potopená loď, Záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Indonézski záchranári naďalej pátrajú po nezvestných z nákladnej lode, nasadili aj vrtuľníky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *