Úvod Správy Slovensko Kajetán Kičura bude stíhaný na slobode, bývalého šéfa hmotných rezerv prepustili z...

Kajetán Kičura bude stíhaný na slobode, bývalého šéfa hmotných rezerv prepustili z väzby

13.10.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru prepustili z väzby. Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, informáciu potvrdil aj jeho obhajca Rastislav Palovič.

Rok a pol vo väzbe

Príkaz na prepustenie podľa portálu vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Spomínaný portál pripomína, že za múrmi väznice Kičura strávil približne rok a pol.

“Úrad špeciálnej prokuratúry môže potvrdiť prepustenie z väzby. Dôvodom je návrh vyšetrovateľky na jeho prepustenie, s ktorým sa prokurátor stotožnil, nakoľko kolúzna väzba obvineného bola predĺžená Najvyšším súdom SR len do 21.októbra. Pôvodne pritom prokurátor žiadal predĺženie do januára 2022, s čím sa NS SR nestotožnil a väzbu predĺžil len do októbra,” uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Stíhanie na slobode

V súčasnosti podľa nej nie sú naplánované žiadne konkrétne výsluchy svedkov ani iné úkony, pri ktorých by hrozilo ovplyvňovanie zo strany obvineného.

„Najvyšší súd pritom upozornil vo svojich predchádzajúcich rozhodnutiach, že na ďalšie trvanie väzby by museli orgány činné v trestnom konaní predložiť konkrétne naplánované výsluchy a zdôvodniť, prečo existuje obava z ich ovplyvňovania,” povedala hovorkyňa.

Podľa Tökölyovej sú však naďalej realizované iné procesné úkony, pre ktoré ešte nie je možné vyšetrovanie ukončiť, ale ktorými sa nedá odôvodniť ďalšie predĺženie väzby.

„Prokuratúra by za tejto situácie v súčasnosti nevedela odôvodniť žiadosť o ďalšie predĺženie kolúznej väzby a stotožnila sa s podnetom vyšetrovateľky na prepustenie obvineného,” dodala hovorkyňa s tým, že vyšetrovanie bude naďalej pokračovať a Kičura aj ostatní obvinení budú stíhaní na slobode.

Viac k témam: Väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Kajetán Kičura bude stíhaný na slobode, bývalého šéfa hmotných rezerv prepustili z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Banksyho skartované Dievča s balónom vydražili za viac než osemnásť miliónov libier

O dielo s názvom Love is in the Bin (Láska je v koši) desať minút bojovalo deväť záujemcov.

Viac oddychu hráčom a viac zábavy divákom, prestávky počas futbalových zápasov možno budú dlhšie

Uvoľnený priestor by mali vyplniť zábavné aktivity pre fanúšikov na spôsob akcií počas konania Super Bowlu.

Najúspešnejší český cyklista Roman Kreuziger končí kariéru, výsledky ho už neuspokojovali

Kreuziger sa od novej sezóny stane športovým riaditeľom stajne Bahrain Victorius.

Rusko sa s uznaním Talibanu nebude podľa Putina ponáhľať, v Moskve sú naplánované rokovania

Moskva viedla v Afganistane desaťročnú vojnu, ktorá sa skončila odchodom sovietskych vojsk v roku 1989.

Recent Comments