Kauza vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov pokračujú, súd predvolal vypovedať Andruskóa

25.5.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v stredu v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho predvolal vypovedať odsúdeného Zoltána Andruskóa.

Ten si momentálne odpykáva 15-ročný trest väzenia za sprostredkovanie vraždy investigatívneho novinára, ku ktorému sa priznal. Andruskó je spolu s odsúdeným Miroslavom Marčekom stíhaný aj v prípade prípravy vrážd trojice prokurátorov.

Vypočutie odsúdeného Szabóa

Predsedníčka senátu Ružena Sabová v utorok 24. mája uviedla, že v prípade menovanej dvojice je trestné stíhanie v kauze prípravy vrážd prerušené.

Neskôr však povedala, že stíhanie opätovne pokračuje a vo veci orgány činné v trestnom konaní vypočuli odsúdeného Tomáša Szabóa. Ešte pred výsluchom svedka sa súd oboznamuje s rôznymi listinnými dôkazmi.

Prejednanie obžaloby Kočnera a Zsuzsovej

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Kočnera a Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.

Obžalobe čelia ďalší

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

V tejto veci čelia obžalobe okrem Kočnera a Zsuzsovej aj Tomáš Szabó, Dušan Kr. a bosniansky občan Darko D.

Viac k témam: Súdy, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov pokračujú, súd predvolal vypovedať Andruskóa © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *