Úvod Kultúra Umenie Košický kraj podporil Východoslovenskú galériu, vynovili vstupné priestory a v pláne je...

Košický kraj podporil Východoslovenskú galériu, vynovili vstupné priestory a v pláne je aj nádvorie

5.6.2021 (Webnoviny.sk) – Košický samosprávny kraj v rámci výzvy Tradície inšpirujú inovácie podporil v minulom roku projekt Východoslovenskej galérie ENTER – galéria 21. storočia takmer 30-tisíc eurami. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

V rámci neho prešiel rekonštrukciou vstupný priestor galérie tak, aby bol prístupný aj pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Okrem toho pred budovou bývalého Župného domu, kde galéria sídli, pribudli ekologické svetelné pútače a vytvorili aj aplikáciu, vďaka ktorej sa návštevníci dozvedia viac o jednotlivých výstavách. Aplikácia ponúka audio-komentáre, kalendár podujatí a návštevníkom zasiela aj notifikácie o aktivitách galérie.

Výzva Tradície inšpirujú inovácie funguje v našom kraji už tretí rok. Aj vďaka nej pribúda v župných kultúrnych zariadeniach čoraz viac moderných interaktívnych expozícií, ktoré využívajú napríklad 3D technológie, animácie alebo audiovizuálne prvky. Mám radosť, že finančné prostriedky, ktoré sme vlani vyčlenili pre projekt ENTER, využila Východoslovenská galéria na premenu svojich vstupných priestorov na galériu 21. storočia. Okrem toho vďaka aplikácii, ktorú vytvorili v rámci projektu, sa návštevníci môžu po priestoroch galérie poprechádzať už aj virtuálne,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Košický samosprávny kraj chce v úpravách priestorov Východoslovenskej galérie pokračovať aj v tomto roku. Po rekonštrukcii vstupných priestorov chce župa upraviť aj nádvorie.

Galéria získala aj v tomto roku v rámci výzvy Tradície inšpirujú inovácie takmer 60-tisíc eur, vďaka ktorým bude môcť zrealizovať projekt Pohyblivá krajina. Nádvorie prejde priestorovo-botanickou úpravou, zrekonštruovaný exteriér bude slúžiť na organizovanie výstav, spoločenských podujatí či aktivít pre školy.

Viac k témam: galéria, výstava
Zdroj: Webnoviny.sk – Košický kraj podporil Východoslovenskú galériu, vynovili vstupné priestory a v pláne je aj nádvorie © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Horúce počasie nás núti prijímať viac tekutín. Koľko vody by mali vypiť deti a môžu ísť vôbec na slnko?

Úrad verejného zdravotníctva radí, ako byť zodpovední aj v horúcom letnom počasí.

Očkovanie je cesta ku slobode, myslia si Európania. Aký názor však majú Slováci?

Za neochotou ľudí dať sa zaočkovať stojí najčastejšie obava z nedostatočného otestovania vakcín.

Svoje domovy museli opustiť i napriek pandémii milióny ľudí, státisíce boli ešte deti

Medzi najčastejšie dôvody ich vysídlenia patria vojny, násilnosti, či rôzne perzekúcie a porušovania ľudských práv.

Miera korupcie podľa Slovákov u nás klesá, najviac úplatkov priznali v zdravotníctve

I napriek miernemu poklesu Slovensko naďalej prevyšuje priemer Európskej únie.

Recent Comments