Kotlebov brat Marek chce ísť v jeho šľapajach, oznámil kandidatúru na post župana BBSK

1.6.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. júna 2022, 12:49

Kandidatúru na funkciu predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v stredu pred sídlom úradu BBSK v Banskej Bystrici ohlásil poslanec Národnej rady SR Marek Kotleba.

Kandidovať bude za stranu Ľudovú stranu – Naše Slovensko (ĽSNS), v ktorej je jeho brat Marian Kotleba predsedom.

Prehovorí o všetkých zlodejinách

„Od dnešného dňa sa začína moja kampaň ako kandidáta do BBSK. Postupne budeme hovoriť o všetkých zlodejinách, ktoré sa tu robili, a budeme dávať tie možnosti ľuďom, aby sme naozaj aj v tej doprave, aj v tých cestách napĺňali všetky veci, ktoré má BBSK na starosti, aby sme opäť dali tie peniaze na infraštruktúru a ľuďom, nielen spriazneným mimovládkam a nejakým agentúram, ktoré si tu Lunterovci vytvorili,“ uviedol kandidát na post župana s tým, programové priority odhalia postupne, aby obyvatelia v kraji mohli posúdiť, či im dajú dôveru.

Kraj chcú znovu vrátiť ľuďom

ĽSNS postavila svojho kandidáta podľa predsedu strany na základe motívu „Vráťme kraj naspäť ľuďom“.

„Samosprávny kraj a úrad BBSK má slúžiť na to, aby boli napĺňané kompetencie samosprávneho kraja a aby tie peniaze, ktoré má kraj práve z výberu daní od fyzických osôb, išli ľuďom, aby sa tu zlepšoval život. Nie aby sa financovali pochybné aktivity,“ uviedol Marian Kotleba a dodal, že za päť rokov sa úrad BBSK nafúkol o viac ako 200 ľudí a kraj vytvoril niekoľko mimovládnych organizácií, do ktorých idú milióny eur, ktoré mal kraj za toto obdobie navyše k dispozícii.

Kandidáti sú už štyria

Ako prvý už vo februári ohlásil kandidatúru na župana podpredseda BBSK Ondrej Lunter, ktorý kandiduje ako nezávislý s podporou strán Sloboda a Solidarita, KDH, Progresívne Slovensko, SPOLU, OKS, Aliancia a strany Hlas – sociálna demokracia.

O krajské predsednícke kreslo chcú zviesť boj aj poslanec Národnej rady SR Miroslav Suja za hnutie Republika a predseda konzervatívnej politickej strany Národná koalícia Rudolf Huliak.

Viac k témam: Župan
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotlebov brat Marek chce ísť v jeho šľapajach, oznámil kandidatúru na post župana BBSK © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *