Kováčik mal bojovať proti korupcii, paradoxne prvou odsúdenou „veľkou rybou“ je on sám, okomentovala rozsudok mimovládka

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Transparency International Slovensko (TIS) považuje právoplatné odsúdenie bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika za jeden z najzásadnejších zárezov slovenských vyšetrovacích a justičných orgánov v boji proti korupcii.

Vo svojom statuse na sociálnej sieti TIS svoj postoj objasnila tým, že hoci odsúdením skončili aj kauzy s väčšími úplatkami, natvrdo vo väzení za korupciu doteraz neskončil žiadny vyššie postavený verejný funkcionár.

„Za 16 rokov jeho pôsobenia na čele špeciálnej prokuratúry sa stíhali najmä drobné úplatky a malé ryby. Jednou z prvých veľkých rýb je tak, paradoxne, samotný Kováčik. Utorkové rozhodnutie taktiež posilňuje presvedčenie, že jeho prezývky ‚Dušan zastavovač Kováčik‘ či ‚Pán 61:0‘ neboli úplne náhodné,“ zhodnotila TIS. Za dôležitou správu označila mimovládna organizácia aj časť rozsudku, ktorou bol Kováčik z prepojenia na organizovaný zločin oslobodený.

Zdôvodnenie súdu bude TIS zaujímať, o to viac, že podľa nej početné živé kauzy naznačujú, že do korupcie bolo okrem Kováčika namočených omnoho viac top predstaviteľov štátu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Korupcia, Odsúdenie, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kováčik mal bojovať proti korupcii, paradoxne prvou odsúdenou „veľkou rybou“ je on sám, okomentovala rozsudok mimovládka © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *