Kováčikovo odsúdenie je jasným dôkazom rozvratu právneho štátu za čias Fica a Pellegriniho, tvdí OĽaNO

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rozsudok Najvyššieho súdu SR, ktorý odsúdil bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika je podľa hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) jasným dôkazom rozvratu právneho štátu za čias Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD). V tlačovej správe o tom informoval Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO.

Oslobodzoval mafiánov

Šéf hnutia Igor Matovič pripomenul, že korupcia oboch predchádzajúcich vlád bola jednou z hlavných príčin sociálneho úpadku slovenských rodín.

„Dnes jeden ich verný druh dostal finálny trest 8 rokov v base natvrdo. Špeciálny prokurátor Kováčik – za zločiny, ktoré páchal, za úplatky, ktoré bral. Za to, aby mafiánov oslobodzoval. Toto je skutočný ‚sociálny štát’ Fica a Pellegriniho,“ povedal Matovič.

Zametač káuz

Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Gábor Grendel pripomenul, že Kováčik mal proti korupcii bojovať v prvej línii, no namiesto toho jej sám podľahol.

„Aj jeho prípad ukazuje, že nestačí mať v štáte kvalitné zákony a inštitúcie. Potrebujeme hlavne kvalitných ľudí, ktorí tieto inštitúcie reprezentujú,“ povedal.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš pripomenul, že OĽaNO dlhodobo tvrdilo, že Dušan Kováčik slúžil ako zametač najťažších korupčných káuz a namiesto ochrany zákona prikrýval kriminálne aktivity vlád Fica a Pellegriniho. „Slúžil záujmom zločinu, či už išlo o kauzy Gorila, Hlas podobný Ficovi alebo Bašternák,“ uzavrel.

Viac k témam: Korupcia, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kováčikovo odsúdenie je jasným dôkazom rozvratu právneho štátu za čias Fica a Pellegriniho, tvdí OĽaNO © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *