Londýnska polícia rozdala ďalších 50 pokút za lockdownové večierky, Johnson vyviazol tentokrát bez sankcie

12.5.2022 (Webnoviny.sk) – Metropolitná polícia v Londýne rozdala viac ako 50 nových pokút za večierky počas lockdownov v sídlach vládnych úradov, čím už celkový počet presiahol sto.

Medzi pokutovanými osobami tentoraz nie sú premiér Boris Johnson a jeho manželka Carrie. Manželia a minister financií Rishi Sunak boli medzi osobami, ktoré dostali pokuty 50 libier za porušenie pandemických opatrení na večierkoch počas lockdownu minulý mesiac.

Predpokladá sa, že najnovšia séria pokút čiastočne súvisí s vianočným večierkom z 18. decembra 2020, na ktorom sa Johnson nezúčastnil, informuje spravodajský portál BBC.

Polícia vyšetruje 12 podujatí od mája 2020 do apríla 2021, ktoré mohli porušiť pravidlá počas lockdownu. Na minimálne troch sa zúčastnil aj Boris Johnson.

V rámci vyšetrovania polícia rozposlala viac ako 100 dotazníkov, prostredníctvom ktorých sa pýtala ľudí na ich účasť na večierkoch. Kauza známa ako „partygate“ vyvolala verejné pobúrenie a výzvy na odstúpenie Johnsona i Sunaka.

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, protipandemické opatrenia, Vianočný večierok, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Londýnska polícia rozdala ďalších 50 pokút za lockdownové večierky, Johnson vyviazol tentokrát bez sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *