Malí podnikatelia demonštrovali v Budapešti, Orbánov Fidesz im zrušil obľúbenú daňovú schému

18.7.2022 (Webnoviny.sk) – Protivládni demonštranti v pondelok v maďarskom hlavnom meste Budapešť počas rannej dopravnej špičky zablokovali jeden z hlavných mostov cez Dunaj.

Demonštrácie sú už týždeň

Išlo o najnovšiu akciu v sérii protestov proti nedávnej zmene daňovej legislatívy v krajine. Demonštrácie trvajú už takmer týždeň.

Most, ktorý je jednou z hlavných dopravných tepien, zablokovali bicyklami a skútrami najmä ľudia pracujúci v donáške jedál.

Mnohí z protestujúcich sú malí podnikatelia dotknutí legislatívnou zmenou, ktorú maďarský parlament schválil minulý týždeň.

Fidesz využil svoju majoritu

Maďarská vládna strana Fidesz pri schválení zmeny zákona využila svoju parlamentnú majoritu. Zmena sa týka obľúbenej daňovej schémy, ktorá umožňuje malým podnikateľom platiť nízku rovnú daň.

Opatrenie, ktoré nadobudne účinnosť 1. septembra. Bude znamenať, že väčšina zo zhruba 450-tisíc Maďarov, ktorí túto schému používajú, z nej bude vylúčená.

Mnohí demonštranti považujú tento krok za narýchlo presadenú formu úsporných opatrení v situácii, keď je maďarská mena rekordne slabá voči doláru a euru a v krajine je najvyššia inflácia za takmer 25 rokov.

Viac k témam: Demonštrácia, Protivládne protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Malí podnikatelia demonštrovali v Budapešti, Orbánov Fidesz im zrušil obľúbenú daňovú schému © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.