Máme výsledky, za ktoré sa nemusíme hanbiť, vyhlásil premiér Heger

21.6.2022 (Webnoviny.sk) – Stretnutie premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) v pondelok 20. júna s predsedom strany Sloboda a Solidarita (SaS) a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom, ktoré zorganizoval predseda parlamentu a strany Sme rodina Boris Kollár, považuje Heger za úspešné.

Návrat SaS-károv na koaličné rokovania

„Viedol nás k nemu náš spoločný záujem o stabilitu a dobré fungovanie vládnej koalície. Tento záujem v našich vzťahoch naďalej prevláda a pomáha nám prekonávať názorové spory na riešenie závažných spoločenských problémov,” uviedol v stanovisku predseda vlády.

Dôkazom zlepšovania vzťahov je aj návrat zástupcov strany SaS na koaličné rokovania, ktorý považuje premiér za správny a nevyhnutný.

„Beriem však vážne výhrady občanov, že sporov je priveľa a neraz sú sprevádzané osobnými útokmi, či už zo strany členov vlády, alebo poslancami parlamentu. Ako predseda vlády sa snažím ísť príkladom, vyhýbam sa osobným útokom a k takémuto korektnému správaniu nabádam aj mojich koaličných partnerov. Osobné útoky verejnosť citlivo vníma, ľuďom uniká vecná podstata našich sporov a výsledkom je negatívny obraz o práci koalície. Pritom máme výsledky, za ktoré sa nemusíme hanbiť,” uviedol Heger.

Ambiciózny vládny program

Premiér dodal, že popri pandémii i vojne na Ukrajine pracujú na reformách, pomáhajú občanom i firmám v núdzi, vytvárajú politické predpoklady na očistu spoločnosti od korupcie a masívneho rozkrádania verejného majetku, ktoré sa malo diať za predchádzajúcich vlád.

„Vďaka našim pevným postojom, demokratickému zmýšľaniu a solidárnemu konaniu sa vnímanie Slovenska v Európskej únii i stredoeurópskom regióne výrazne zlepšilo, čo je hodnota, o ktorú sme vďaka pôsobeniu vlád Roberta Fica a Petra Pellegriniho prichádzali,” povedal Heger.

„Ako predseda vlády chcem občanov informovať, že obrusujem názorové hrany, znižujem osobné animozity medzi členmi koalície, ale necítim potrebu o tom dennodenne informovať. Robím to v záujme plnenia ambiciózneho vládneho programu, aby sme napriek bezprecedentným krízam od vzniku nášho štátu doviedli Slovensko k riadnym voľbám v lepšej sociálnej i hospodárskej kondícií,” dodal.

Viac k témam: Minister hospodárstva SR, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Máme výsledky, za ktoré sa nemusíme hanbiť, vyhlásil premiér Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.