Matovič si je istý, že jeho prorodinný balíček skončí na ústavnom súde. Do prezidentského paláca poslal drzý odkaz

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Parlamentom schválený protiinflačný balíček pošle napokon podľa ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) prezidentka SR Zuzana Čaputová na Ústavný súd SR. „Moje informácie hovoria, že áno, dávno je rozhodnuté, že to podá na Ústavný súd SR,” vyhlásil.

On sám pritom opätovne zdôraznil, že skrátené legislatívne konanie bolo v tomto prípade potrebné a že eviduje minimálne šesť až osem prípadov, keď prezidentka podpísala zákony prijaté v zrýchlenom režime, hoci na to neboli splnené podmienky.

Zhodnotil, že sa to týkalo napríklad legislatívy z dielne Ministerstva spravodlivosti SR, ktoré však podľa jeho slov predkladala „kamarátka Kolíková”.

Minister financií hlave štátu odkázal, že by bol veľmi rád, keby si obliekla dres prorodinnej časti Slovenska. „Bol by som rád, keby zadosťučinila svojmu predvolebnému sľubu, že bude prezidentkou všetkých,” uzavrel.

Viac k témam: prorodinný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič si je istý, že jeho prorodinný balíček skončí na ústavnom súde. Do prezidentského paláca poslal drzý odkaz © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *