Matovičov poslanec by úplne zakázal dúhovú vlajku, komunita LGBTQIA+ vraj zneužila významný kresťanský symbol

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Milan Kuriak by úplne zakázal používať dúhovú vlajku.

Napísal to na sociálnej sieti s tým, že v parlamente podporí legislatívny návrh o zákaze vyvesovania dúhových vlajok na štátnych budovách.

Symbol dúhy

Podľa neho by bolo úctivé a slušné nielen voči kresťanom, aby bol symbol dúhy „v gender agende” zmenený na iný.

„Komunita LGBTQIA+.. zneužila symbol dúhy na propagáciu a symboliku normálnosti a prekrúcanie skutočných hodnôt. Bol to zámer znevážiť, ponížiť, zosmiešniť biblický symbol?” pýta sa Kuriak.

Oblúk okolo Božieho trónu

Kresťania podľa neho chápu dúhu ako symbol zmluvy Boha s ľuďmi. Tvrdí, že je neúctivé a netolerantné zneužívať takýto významný symbol okrem iného na dúhových pochodoch, festivaloch, kde sa vidí veľa neprijateľných javov pre kresťanov. Poslanec sa odvolal na knihu Zjavení apoštola Jána (Apokalypsa), kde sa dúha spomína ako oblúk okolo Božieho trónu.

Poslanci György Gyimesi (OĽaNO) a nezaradený Tomáš Taraba predložili do parlamentu návrh novely zákona o štátnych symboloch. Navrhujú, aby sa na budovách a v budovách štátnych orgánov a inštitúcií vrátane sídla verejného ochranu práv, ktoré sa zo zákona označujú štátnymi symbolmi, zakázalo vyvesovať symboly hnutí, organizácií, komunít a ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie. Parlament by mal o tomto návrhu rokovať na nadchádzajúcej schôdzi, ktorá sa začína 14. júna.

Viac k témam: Dúhová vlajka, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičov poslanec by úplne zakázal dúhovú vlajku, komunita LGBTQIA+ vraj zneužila významný kresťanský symbol © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *