Meteorológovia varujú pred poľadovicou aj snežením, pre viacero okresov sú vydané výstrahy druhého stupňa

2.12.2023 (SITA.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou aj snežením. Pre viacero okresov severného Slovenska sú vydané výstrahy 2. stupňa.

Výstraha druhého stupňa

V sobotu do 18:00 je vydaná výstraha druhého stupňa pred poľadovicou pre okresy Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča a Spišská Nová Ves. Pre niekoľko ďalších okresov v Prešovskom kraji, okresy Rožňava a Gelnica v Košickom kraji, a tiež pre väčšinu okresov stredného Slovenska je v platnosti výstraha 1. stupňa.

Meteorológovia vystríhajú i pred snežením. Výstraha 1. stupňa sa týka severnej časti stredného i západného Slovenska, a tiež okresu Bratislava.

Snehové jazyky a záveje

Pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto a Námestovo je vydaná výstraha 2. stupňa. Výstrahy platia do soboty do 23:00, s výnimkou okresu Bratislava, kde je výstraha v platnosti do 19:00. Pre viacero severných okresov platí i výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách.

Pre sever stredného a západného Slovenska sú na sobotu vydané aj výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi prvého stupňa. V okresoch Poprad, Levoča, Kežmarok a Spišská Nová Ves a tiež na severozápade Slovenska platia do nedeľného dopoludnia, inde sú v platnosti do polnoci zo soboty na nedeľu.

Viac k témam: meteorologické výstrahy, Poľadovica, Silný vietor, Snehové záveje, Sneženie
Zdroj: SITA.sk – Meteorológovia varujú pred poľadovicou aj snežením, pre viacero okresov sú vydané výstrahy druhého stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *