Michal Krištof mení českú extraligu za ruskú KHL, dohodol sa na spolupráci s klubom Admiral Vladivostok

6.7.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Michal Krištof tiež mieri do ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Dvadsaťosemročný rodák z Nitry ukončil pôsobenie v českej Komete Brno a na spolupráci sa dohodol s tímom Admiral Vladivostok.

Rusi síce ešte oficiálne nepotvrdili príchod bronzového olympijského medailistu z Pekingu 2022 a ani klub z Brna neinformoval o jeho odchode, no zmenu Krištofovho pôsobiska zverejnila agentúra AA Sports Management, ktorá útočníka zastupuje.

Michal Krištof doteraz v KHL ešte nehral. Okrem rodnej Nitry pôsobil väčšinou vo Fínsku a v ostatnom ročníku v Česku. Slovensko reprezentoval na MS v rokoch 2018, 2019, 2021 a 2022, okrem Pekingu si pod piatimi kruhmi zahral aj v Pjongčangu 2018.

O odchode Krištofa do Ruska sa hovorilo už od polovice júna a vyslúžil si za to vlnu kritiky vzhľadom na vojnu, ktorú Rusi ešte vo februári rozpútali na území Ukrajiny.

Zmluvu v KHL na ďalší ročník okrem Krištofa majú aj Adam Liška, Michal Čajkovský, Christián Jaroš či Patrik Rybár.

Viac k témam: KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Michal Krištof mení českú extraligu za ruskú KHL, dohodol sa na spolupráci s klubom Admiral Vladivostok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.