Úvod Správy Slovensko Mikulec už má náhradu za obvineného Szabóa, Úrad inšpekčnej služby dočasne povedie...

Mikulec už má náhradu za obvineného Szabóa, Úrad inšpekčnej služby dočasne povedie Scholtz

11.6.2021 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) poveril zastupovaním riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Miniesterstva vnútra SR Petra Scholtza. Ako ďalej ministerstvo informovalo v tlačovej správe, menovaný je príslušníkom Policajného zboru od decembra 1994. Začínal na Obvodnom oddelení Policajného zboru (OO PZ) v Senci, v rokoch 2002 až 2004 bol zástupcom riaditeľa OO PZ Senec.

Na inšpekcii bol služobne zaradený osem rokov (2004 až 2012), kde vykonával v roku 2011 riadiacu pozíciu – zástupca riaditeľa odboru inšpekčnej služby Západ. V septembri 2012 na základe rozhodnutia vtedajšieho vedenia musel z inšpekcie odísť ako nežiadúca osoba. Scholtz bol do súčasnosti služobne zaradený na odbore správy informačných systémov polície Prezídia Policajného zboru.

„Minister vnútra vníma Petra Scholtza ako človeka, ktorý je kvalifikovaný, dôkladne pozná procesy, prácu aj fungovanie Úradu inšpekčnej služby. Svoju bezúhonnosť preukázal testom na polygrafe (detektor lži, pozn. SITA), ktorý podstúpil pred poverením na zastupovanie,” uviedla hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová. Doplnila, že vyšetrenie na polygrafe podstúpil Scholtz dvakrát aj počas služobného zaradenia na Úrade inšpekčnej služby.

V prípade, že Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť trojpätinovou väčšinou všetkých členov odporučí vláde odvolanie obvineného riaditeľa inšpekcie Adriána Szabóa a následne ho vláda na svojom rokovaní odvolá, do 30-tich dní od tohto dňa bude podľa ministerstva vnútra v zmysle zákona o štátnej službe policajtov vyhlásené riadne výberové konanie na funkciu riaditeľa Úradu inšpekčnej služby MV SR.

Viac k témam: minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec už má náhradu za obvineného Szabóa, Úrad inšpekčnej služby dočasne povedie Scholtz © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Horúce počasie nás núti prijímať viac tekutín. Koľko vody by mali vypiť deti a môžu ísť vôbec na slnko?

Úrad verejného zdravotníctva radí, ako byť zodpovední aj v horúcom letnom počasí.

Očkovanie je cesta ku slobode, myslia si Európania. Aký názor však majú Slováci?

Za neochotou ľudí dať sa zaočkovať stojí najčastejšie obava z nedostatočného otestovania vakcín.

Svoje domovy museli opustiť i napriek pandémii milióny ľudí, státisíce boli ešte deti

Medzi najčastejšie dôvody ich vysídlenia patria vojny, násilnosti, či rôzne perzekúcie a porušovania ľudských práv.

Miera korupcie podľa Slovákov u nás klesá, najviac úplatkov priznali v zdravotníctve

I napriek miernemu poklesu Slovensko naďalej prevyšuje priemer Európskej únie.

Recent Comments