Ministerstvo vnútra chce nakúpiť špeciálne vybavenie pre efektívnejšie stráženie hranice s Ukrajinou

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie prístrojov nočného videnia a termokamier, ktoré majú skvalitniť hraničný dozor na slovensko-ukrajinskej hranici.

Ako sa uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, odhadované náklady na zabezpečenie vybavenia predstavujú 836 198 eur bez DPH.

Doplnenie a obmena

Predmetom zákazky je doplnenie a obmena v súčasnosti už nevyhovujúcej a opotrebovanej špeciálnej techniky prístrojov nočného videnia a termokamier, ktorá bude zabezpečená v rámci realizácie národného projektu Fondu pre vnútornú bezpečnosť,” uviedlo ministerstvo vnútra.

Modernizáciou technického vybavenia sa podľa rezortu umožní Úradu hraničnej a cudzineckej polície efektívnejšie monitorovať hraničný priestor a rýchlejšie reagovať na možné pokusy o nedovolené prekročenie slovensko-ukrajinskej štátnej hranice.

Nočné videnie a termokamery

Doplnením a obmenou mobilných monitorovacích prostriedkov prístrojov nočného videnia a termokamier dlhého dosahu sa dosiahne dostatočné technické vybavenie a skvalitní sa vykonávanie hraničného dozoru na oddeleniach hraničnej kontroly na slovensko-ukrajinskej hranici, nasadenie monitorovacích prostriedkov vo väčšom počte súčasne prispeje k zvýšeniu účinnosti ochrany tejto hranice,” doplnilo ministerstvo.

Celkovo má rezort záujem o 109 kusov ručných prístrojov nočného videnia a 52 ručných tzv. nechladených termokamier. Záujemcovia o dodanie vybavenia môžu ministerstvu predkladať ponuky do 28 júla.

Viac k témam: Agentúra pre vnútornú bezpečnosť, Hranica s Ukrajinou, Hraničné kontroly, Modernizácia, Termokamery
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra chce nakúpiť špeciálne vybavenie pre efektívnejšie stráženie hranice s Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.