Motorkár nezvládol zákrutu a vpálil do betónovej steny, iba 17-ročná spolujazdkyňa bojuje v nemocnici o život

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Život motocyklistu si v pondelok večer vyžiadala dopravná nehoda za obcou Hrabušice v smere na Spišský Štvrtok (okr. Spišská Nová Ves) pri železničnom podjazde.

Ako v utorok informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mésarová, podľa doterajších zistení 52-ročný motorkár z okresu Spišská Nová Ves v miernej ľavotočivej zákrute zišiel s motocyklom mimo cestu na trávnatú plochu a následne narazil do betónovej steny železničného podjazdu. Stalo sa tak podľa hovorkyne pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti.

Motocyklista pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Jeho 17-ročná spolujazdkyňa utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia. „To, či bol vodič pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok, budú zisťovať pri pitve,“ uviedla Mésarová.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. „Za akých okolností k tejto tragickej dopravnej nehode došlo bude predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala hovorkyňa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Motorkár, Tragická dopravná nehoda, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Motorkár nezvládol zákrutu a vpálil do betónovej steny, iba 17-ročná spolujazdkyňa bojuje v nemocnici o život © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *