Na Slovensku stúpa počet ponúk na čiastočnú prácu z domu, iné firmy majú home office medzi benefitmi

31.5.2022 (Webnoviny.sk) – Kým pred pandémiou iba niekoľko firiem poskytovalo svojim zamestnancom možnosť, aby pracovali z domu, uplynulé dva roky zmenili fungovanie väčšiny spoločností. V tomto roku narástol počet ponúk, ktoré ponúkajú uchádzačom o zamestnanie čiastočnú prácu z domu.

Zamestnávatelia ponúkajú aj prácu na diaľku, týka sa však väčšinou vysokošpecializovaných IT pozícií. Spoločnosť Profesia o tom informovala v tlačovej správe.

Jeden z firemných benefitov

Zamestnávatelia v súčasnosti publikujú na portáli Profesia.sk 603 ponúk práce na diaľku, v rámci ktorej zamestnanec nemusí prichádzať na pracovisko a pridelené úlohy vykonáva len v domácich podmienkach. Narastá aj podiel inzerátov ponúkajúcich čiastočný home office, teda kombináciu práce z domu a aktivít vykonávaných v kancelárii. Momentálne ich portál Profesia.sk eviduje 2 729 a tvoria 11 percent zo všetkých aktuálnych ponúk práce.

Home office sa počas posledných dvoch rokov udomácnil aj v ponuke firemných benefitov. Úplný home office poskytujú zamestnávatelia najčastejšie v sektore informačných technológií, v telekomunikáciách, v rámci zákazníckej podpory, v marketingu či v oblasti ľudských zdrojov.

Voľné sú stovky pracovných miest

Hybridný model, kombináciu práce z domu a kancelárie, ponúkajú firmy najmä pre IT odborníkov, programátorov či špecialistov v poisťovníctve či v administratíve. Na Slovensku sa najťažšie získavajú ľudia v oblasti informačných technológií, preto je možné, že sa ich firmy týmto spôsobom snažia osloviť.

Viac než 1 200 pracovných miest na čiastočný home office ponúkajú zamestnávatelia v oblasti informačných technológií, viac než 500 miest je dostupných v sektore ekonomika, financie, účtovníctvo, ale aj mnoho príležitostí hybridnej formy práce nájdu uchádzači o zamestnanie aj v administratíve alebo bankovníctve.

Viac k témam: Home office, Online práca, Pandémia, Práca
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku stúpa počet ponúk na čiastočnú prácu z domu, iné firmy majú home office medzi benefitmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *