Nadal sa Wimledonu nechce vzdať a svoju účasť vidí optimisticky, po liečbe má za sebou týždeň bez krívania

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Španielsky tenista Rafael Nadal ráta so štartom na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimledone, ktorý sa na prelome júna a júla koná na londýnskej tráve. Dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión má aktuálne problémy s ľavým chodidlom a za sebou týždňovú pauzu.

Počas pauzy podstúpil liečbu

“Môj zámer je hrať vo Wimledone. Ak veci nepôjdu tak, ako by som chcel, potom uvidíme, čo budem robiť. Som však šťastný, že mám za sebou týždeň bez toho, aby som kríval,” povedal skúsený Nadal, ktorý nedávno rekordný štrnástykrát ovládol Roland Garros, no v Paríži nastupoval pod injekciami tlmiacimi jeho bolesť. Ďalej však v rovnakom móde pokračovať nechce.

Počas spomenutej pauzy podstúpil v Barcelone rádiofrekvenčnú liečbu. Po RG 36-ročný Nadal avizoval, že keď nezaberie plánovaná terapia, zvažovať bude operáciu, ktorá by mohla ohroziť pokračovanie jeho kariéry.

S manželkou čakajú prvé dieťa

Rafael Nadal sa vyjadril aj na margo toho, že s manželkou Maríou Franciscou Perellovou čakajú príchod prvorodeného potomka.

“Neviem, ako veľmi to zmení môj život, ešte s tým nemám skúsenosti. Nemyslím si však, že by to mohlo spôsobiť zmeny v moje profesionálnej kariére,” poznamenal.

Môže získať kalendárny slam

Londýnsky Wimbledon sa začne v pondelok 27. júna, v minulosti tam Španiel získal dva singlové tituly. V aktuálnej sezóne zatiaľ ovládol oba grandslamové turnaje a má šancu na tzv. kalendárny slam. To by však musel uspieť v Londýne a v septembri aj na US Open v New Yorku.

Viac k témam: Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Nadal sa Wimledonu nechce vzdať a svoju účasť vidí optimisticky, po liečbe má za sebou týždeň bez krívania © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *