NAKA v rámci akcie Voz zasahuje vo viacerých krajoch, obvinený má byť aj šéf Tiposu

9.6.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 9. júna 11:29

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vykonávajú vo štvrtok od skorých ranných hodín vo viacerých krajoch v rámci Slovenka zaisťovacie úkony s cieľom zadokumentovať rozsiahlu závažnú ekonomickú trestnú činnosť.

Policajný zbor SR o tom informuje na sociálnej sieti. „Vzhľadom na aktuálne vykonávané úkony trestného konania zatiaľ nie je možné k prípadu poskytnúť akékoľvek bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu účelu trestného konania,” uviedla polícia.

Ako informoval Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), vyšetrovateľ NAKA v rámci akcie „Voz” vzniesol obvinenie celkovo 31 osobám, z toho 25 fyzickým osobám a šiestim právnickým osobám. „Vo štvrtok bolo zadržaných viacero obvinených osôb,” informoval na sociálnej sieti ÚŠP s tým, že vo veci vykonáva dozor prokurátor tohto úradu. „Aktuálne sú vykonávané ďalšie nevyhnutné zaisťovanie a procesné úkony, okrem iného aj 19 domových prehliadok,” dodala špeciálna prokuratúra.

Podľa medializovaných informácií má ísť o kauzu biznisu s pohonnými hmotami. Ako píšu Aktuality.sk., obvinený je aj šéf Tiposu Marek Kaňka. Príslušníci NAKA údajne zadržali viac ako desať ľudí, šéf Tiposu však medzi nimi nie je.

Viac k témam: Ekonomická trestná činnosť, Krimi, Zásah NAKA
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA v rámci akcie Voz zasahuje vo viacerých krajoch, obvinený má byť aj šéf Tiposu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *