NAKA zasahovala v Košickom a Prešovskom kraji, zadržala osem osôb z organizovanej skupiny

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra v utorok 10. mája zadržala osem osôb počas protidrogovej akcie s krycím názvom TEČA. Akcia sa zamerala na organizovanú skupinu pôsobiacu na území Košického a Prešovského kraja.

Vyšetrovateľ následne obvinili tri osoby z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s mini. Na obvinených spracoval tiež návrh na ich vzatie do väzby. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Počas akcie polícia vykonala prehliadky viacerých priestorov a vozidiel. Zaistili tiež väčšiu finančnú hotovosť, pravdepodobne pochádzajúcu z trestnej činnosti, dátové nosiče, mobilné telefóny a väčšie množstvo bielej kryštalickej látky. Znalec kriminalistického a expertízneho ústavu Košice z odboru chémie predbežným skúmaním zistil, že ide o metamfetamín. Ten je ale na zozname zakázaných látok.

Viac k témam: organizovaná skupina, Protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA zasahovala v Košickom a Prešovskom kraji, zadržala osem osôb z organizovanej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *