Neskorší výkop finále spôsobil podľa UEFA problémy s falošnými lístkami, pred turniketmi uviazli tisícky fanúšikov

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Odloženie výkopu sobotňajšieho finálového stretnutia futbalovej Ligy majstrov 2021/2022 medzi anglickým FC Liverpool a španielskym Realom Madrid (0:1) spôsobili problémy s falošnými vstupenkami. Ako v oficiálnom vyhlásení uviedla Európska futbalová únia (UEFA), takéto falošné lístky spôsobili, že pred turniketmi pri vstupe na parížsky Stade de France uviazli tisíce fanúšikov Liverpoolu.

Organizátori sa z bezpečnostných dôvodov rozhodli odložiť začiatok stretnutia o 35 minút, aby sa do hľadiska mohlo dostať čo najviac fanúšikov s originálnymi vstupenkami. Keď krátko pred plánovaným začiatkom o 21.00 h. SELČ počet ľudí pred štadiónom neustále pribúdal, polícia sa ich snažila rozohnať slzným plynom.

Vyskytli sa taktiež prípady, keď niektorí priaznivci bez vstupeniek preskočili plot, aby “načierno” prekĺzli do hľadiska, čo pripomenulo scény z minuloročného finále majstrovstiev Európy na londýnskom štadióne Wembley, kde sa takto neslávne prezentovali anglickí fanúšikovia.

Strešný orgán európskeho futbalu vyjadril súcit s tými, ktorých sa tieto udalosti dotkli, a bude ich naďalej vyhodnocovať v súčinnosti s francúzskou políciou a Francúzskou futbalovou federáciou (FFF).

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Neskorší výkop finále spôsobil podľa UEFA problémy s falošnými lístkami, pred turniketmi uviazli tisícky fanúšikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *