Newyorská generálna prokurátorka podala žalobu na Trumpa a jeho spoločnosť, dôvodom sú údajné obchodné podvody

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Newyorská generálna prokurátorka v stredu podala žalobu na bývalého prezidenta Donalda Trumpa a jeho spoločnosti pre údajné obchodné podvody týkajúce sa niektorých z ich najcennejších aktív, vrátane nehnuteľností na Manhattane, v Chicagu a Washingtone, D.C.

Žaloba, ktorú Letitia James podala na štátnom súde v New Yorku, je kulmináciou trojročného civilného vyšetrovania niekdajšej republikánskej hlavy štátu a jeho Trump Organization.

Nespravodlivé obohacovanie

Tri Trumpove najstaršie deti, Donald Jr., Ivanka a Eric Trump, sú v nej tiež menovaní ako obžalovaní spolu s dvoma dlhoročnými manažérmi spoločnosti Allenom Weisselbergom a Jeffreym McConneym.

Prokurátorka, ktorá je demokratka, oznámila podrobnosti o žalobe na tlačovej konferencii. „Donald Trump falošne nafúkol svoje čisté imanie o miliardy dolárov, aby sa nespravodlivo obohatil a podviedol systém, čím nás všetkých podviedol,“ vyhlásila.

Vyšetrovanie trvá už tri roky

Prokuratúra strávila viac ako tri roky vyšetrovaním podvodných alebo zavádzajúcich ocenení nehnuteľností v ročných účtovných závierkach, ktoré boli poskytnuté potenciálnym obchodným partnerom, bankám alebo daňovým úradníkom.

Cieľom podľa nej bolo vylepšiť Trumpov imidž miliardára a hodnota jeho majetku mu poskytla výhodu, zatiaľ čo inokedy znížila hodnotu aktív na daňové účely.

Trumpova právnička Alina Habba na žalobu reagovala s tým, že sa nesústreďuje na fakty alebo zákon, ale presadzovanie politickej agendy generálnej prokurátorky, a že prokuratúra pri vyšetrovaní prekročila svoje právomoci.

Viac k témam: Obchodný podvod, Žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk – Newyorská generálna prokurátorka podala žalobu na Trumpa a jeho spoločnosť, dôvodom sú údajné obchodné podvody © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *