Úvod Ekonomika Informatika NKÚ spúšťa rozsiahle kontroly. Preverí systém e-Zdravie, úspešnosť integrácie Rómov či pandemickú...

NKÚ spúšťa rozsiahle kontroly. Preverí systém e-Zdravie, úspešnosť integrácie Rómov či pandemickú pomoc

5.1.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší kontrolný úrad SR (NKÚ) v tomto roku preverí fungovanie systému e-Zdravia. Kontrolóri si tiež posvietia na úspešnosť projektov integrácie Rómov v oblasti vzdelávania, proces modernizácie osobných vlakov, aj na odkanalizovanie obcí či obnovu verejných budov. NKÚ preverí aj účinnosť pandemickej prvej pomoci, ako aj obstarávanie bezpečnostných služieb vo verejnej správe.

„Zameriame sa na osem oblastí verejných politík. Kontrolóri majú spracované projekty na 31 kontrolných akcií vo viac ako stovke subjektov. Od ministerstiev, cez obce a mestá, až po štátne a verejné inštitúcie,“ informovala hovorkyňa NKÚ Daniela Bolech Dobáková.

NKÚ napríklad skontroluje, ako je funkčný a využívaný systém e-Zdravie, rovnako aj ako hospodária národní diaľničiari, či ako sú využívané finančné prostriedky na bezpečnostné služby. Taktiež sa zamerajú na napĺňanie stratégie pre integráciu Rómov do roku 2020 z pohľadu vzdelávania či stratégiu dopravy v oblasti dopravnej infraštruktúry a obnovy verejných budov.

Posúdia účinnosť opatrení vo vzťahu k ochoreniu COVID-19 zavedených obecnými a mestskými zastupiteľstvami. „Šesť rokov od uvedenia do prevádzky elektronického systému monitoringu obvinených a odsúdených osôb kontrolóri vyhodnotia zavedenie a využívanie tohto systému,“ dodala Bolech Dobáková.

Viac k témam: e-Zdravie, integrácia rómov, Kontrola, Verejné financie
Zdroj: Webnoviny.sk – NKÚ spúšťa rozsiahle kontroly. Preverí systém e-Zdravie, úspešnosť integrácie Rómov či pandemickú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Značky Samsung a by Janatini predstavujú limitovanú edíciu puzdier Floral Fantasy

Limitovaná edícia puzdier je vytvorená v počte 100 kusov a je určená pre ženy, ktoré chcú vyčnievať z davu.

Na púť do Levoče vlakmi národného dopravcu

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví počas Levočskej púte na trati Spišská Nová Ves – Levoča v sobotu 2. júla a v nedeľu 3. júla 2022 celkovo 28 vlakov, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku.

Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson

Invázia na Ukrajinu je podľa britského premiéra „dokonalým príkladom toxickej maskulinity“ a vyzval na „väčší počet žien na mocenských pozíciách“.

Samit v Madride bude podľa Stoltenberga historický a prelomový, lídrom krajín sa má prihovoriť aj Zelenskyj

Samit sa začína prelomovou dohodou Turecka s Fínskom a Švédskom, ktorá dvojici severských krajín umožní začať proces vstupu do Severoatlantickej aliancie.

Recent Comments