Úvod Ekonomika Informatika NKÚ spúšťa rozsiahle kontroly. Preverí systém e-Zdravie, úspešnosť integrácie Rómov či pandemickú...

NKÚ spúšťa rozsiahle kontroly. Preverí systém e-Zdravie, úspešnosť integrácie Rómov či pandemickú pomoc

5.1.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší kontrolný úrad SR (NKÚ) v tomto roku preverí fungovanie systému e-Zdravia. Kontrolóri si tiež posvietia na úspešnosť projektov integrácie Rómov v oblasti vzdelávania, proces modernizácie osobných vlakov, aj na odkanalizovanie obcí či obnovu verejných budov. NKÚ preverí aj účinnosť pandemickej prvej pomoci, ako aj obstarávanie bezpečnostných služieb vo verejnej správe.

„Zameriame sa na osem oblastí verejných politík. Kontrolóri majú spracované projekty na 31 kontrolných akcií vo viac ako stovke subjektov. Od ministerstiev, cez obce a mestá, až po štátne a verejné inštitúcie,“ informovala hovorkyňa NKÚ Daniela Bolech Dobáková.

NKÚ napríklad skontroluje, ako je funkčný a využívaný systém e-Zdravie, rovnako aj ako hospodária národní diaľničiari, či ako sú využívané finančné prostriedky na bezpečnostné služby. Taktiež sa zamerajú na napĺňanie stratégie pre integráciu Rómov do roku 2020 z pohľadu vzdelávania či stratégiu dopravy v oblasti dopravnej infraštruktúry a obnovy verejných budov.

Posúdia účinnosť opatrení vo vzťahu k ochoreniu COVID-19 zavedených obecnými a mestskými zastupiteľstvami. „Šesť rokov od uvedenia do prevádzky elektronického systému monitoringu obvinených a odsúdených osôb kontrolóri vyhodnotia zavedenie a využívanie tohto systému,“ dodala Bolech Dobáková.

Viac k témam: e-Zdravie, integrácia rómov, Kontrola, Verejné financie
Zdroj: Webnoviny.sk – NKÚ spúšťa rozsiahle kontroly. Preverí systém e-Zdravie, úspešnosť integrácie Rómov či pandemickú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Budúcnosť práce je hybridná. Mars predstavuje nový prístup k životu v kancelárii

Pandémia Covid-19 zmenila prístup celého sveta k práci z domu. Slovensko nie je výnimkou. Podľa vlaňajšieho prieskumu spoločnosti Profesia realizovanom s iniciatívou Open HR fórum malo skúsenosti s prácou z domu počas pandémie až 54 percent Slovákov.

Gyimesiho návrh o Csemadoku môže byť protiústavný, zvýhodňuje jednu organizáciu pred ostatnými

Rokovanie o zákone o finančnej podpore Csemadoku sa preloží na marcovú schôdzu parlamentu.

Rusko zaradilo Navaľného a jeho spolupracovníkov na zoznam teroristov a extrémistov

Krok prišiel niečo vyše roka po Navaľného zatknutí, ktoré vyvolalo najväčšiu vlnu protestov v krajine za niekoľko rokov.

Situácia na rusko-ukrajinskej hranici je veľmi vážna, podľa Naďa dokonca najhoršia od konca 2. svetovej vojny

Slovensko v súvislosti so situáciou na Ukrajine vypracovalo obranné plány, tvrdí minister obrany.

Recent Comments