Paragraf 363 je problematický, Brusel navrhol oklieštiť právomoci Žilinku pri jeho používaní (video)

19.7.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Lukáš Kyselica (OĽaNO) v súvislosti so správou komisie pripomenul problematiku využívania paragrafu 363 Trestného poriadku generálnym prokurátorom. Podľa neho treba využívanie daného paragrafu zladiť s inými európskymi krajinami.

„Takisto to navrhovala aj Benátska komisia. A Európska komisia navrhuje oklieštiť právomoci generálneho prokurátora pri paragrafe 363,“ povedal Kyselica.

Pokiaľ ide o problém korupcie, Kyselica poukázal na prvé právoplatné rozsudky v korupčných kauzách bývalých predstaviteľov štátnej moci. „Nikdy to nebude ideál, ale náprava sa dá robiť postupne,“ dodal Kyselica.

Správa o stave právneho štátu Európskej komisie odporúča pre efektívnejšie vyšetrovanie korupčných káuz obmedziť právomoci generálneho prokurátora, pričom upozorňuje na kompetencie generálneho prokurátora práve v spojitosti so zatýkaním ústavných činiteľov. Informoval o tom ešte minulý týždeň rezort spravodlivosti. Slovensku sa v hodnotení komisie podarilo v niektorých oblastiach presadiť zmeny k lepšiemu, v iných zostáva na rovnakom mieste.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Generálny prokurátor, Paragraf 363 Trestného poriadku, Právny štát
Zdroj: Webnoviny.sk – Paragraf 363 je problematický, Brusel navrhol oklieštiť právomoci Žilinku pri jeho používaní (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.