Poisťovňa Kooperativa a Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach uzavreli zmluvu o spolupráci

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Pre budúcnosť trhu práce je mimoriadne dôležité prepájanie firiem so školami a samotnými študentmi. Táto téma je podstatná aj pre poisťovňu Kooperativa, ktorá v tejto súvislosti uzavrela zmluvu o spolupráci s Ekonomickou fakultou Technickej univerzity v Košiciach.

Partnerstvo sa bude týkať samotného vzdelávacieho procesu a to priamo pri zabezpečovaní odbornej praxe študentov. Poisťovňa a fakulta sa okrem iného dohodli na spolupráci aj vo výskumnej oblasti a publikačnej činnosti či pri organizovaní podujatí doma aj v zahraničí.

“Zo spolupráce sa veľmi tešíme a nepochybujeme o tom, že je a bude prospešná pre obe strany. Súkromný sektor potrebuje šikovných a zorientovaných absolventov a absolventi potrebujú stabilnú prácu, v ktorej môžu napredovať. A to, čo potrebujeme všetci, je vzdelávací systém, ktorý aj tých najšikovnejších presvedčí, aby zostali doma na Slovensku,” uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Kooperativa Vladimír Bakeš.

Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach má viac ako 25-ročnú históriu. Vzdeláva študentov 1. a 2. stupňa štúdia v študijných programoch Financie, bankovníctvo a investovanie a Ekonomika a manažment verejnej správy a študentov 3. stupňa štúdia v študijných programoch Financie a Priestorová a regionálna ekonómia.

“Teší nás, že dlhoročná vzájomná spolupráca dostala aj oficiálny zmluvný rámec. Budeme radi aj naďalej budovať vzťahy založené na osobných kontaktoch s našimi absolventami, ktoré prekračujú rámec doby ich štúdia na našej fakulte. Spolupráca s praxou je nevyhnutnou súčasťou vzdelávacieho procesu a spolupráca partnerov vysokých kvalít prináša synergiu pre všetky zúčastnené strany,” dodal Michal Šoltés, dekan fakulty.

Zmluvu, ktorá je základným rámcom spolupráce, podpísali obe strany ešte v máji v Bratislave v centrále poisťovne Kooperativa.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Spolupráca, Technická univerzita Košice (TUKE)
Zdroj: Webnoviny.sk – Poisťovňa Kooperativa a Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach uzavreli zmluvu o spolupráci © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *