Polovicu zadržaných protestantov proti čiastočnej mobilizácii v Rusku tvoria ženy, sú medzi nimi aj maloletí

22.9.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako polovica demonštrantov zadržaných počas stredajších protestov proti ohlásenej čiastočnej mobilizácii po celom Rusku sú ženy. Ako referuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na právnu skupinu OVD-Info, ktorá monitoruje politické zatknutia, bol to najväčší protivládny protest z pohľadu zatknutých žien v nedávnej histórii.

Zadržali aj maloletých

Zo zoznamu zverejnených mien vyplýva, že ženy tvorili 51 % osôb zadržaných v stredu. Podľa spomenutej skupiny dosiaľ zadržali viac ako 1 300 ľudí vrátane deviatich novinárov a 33 maloletých.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Jedného neplnoletého demonštranta dokonca orgány činné v trestnom konaní „brutálne zbili“. Ako v telefonáte pre CNN uviedla hovorkyňa OVD-Info Maria Kuznecovová, niektorých zadržaných priamo odviedli do ruskej armády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Najväčšia eskalácia vojny

Protesty sa konali po vyhlásení tamojšieho prezidenta Vladimira Putina o čiastočnej mobilizácii, čo predstavuje najväčšiu eskaláciu vojny na Ukrajine od jej vypuknutia.

Ruská polícia zatkla účastníkov protestných zhromaždení v Irkutsku, Krasnojarsku, Jekaterinburgu, Čeľabinsku, Novosibirsku, Ulan-Ude, Tomsku, Ufe, Perme, Belgorode, Petrohrade či Moskve.

Viac k témam: Protesty, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Polovicu zadržaných protestantov proti čiastočnej mobilizácii v Rusku tvoria ženy, sú medzi nimi aj maloletí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *